Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira
  • Madeira

Madeira

31 800,00 Kč
Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavila nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a v tunelech přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih. Souhrnná délka levád přesahuje 2000 km (z toho 40 km v tunelech) a délka upravovaných turistických cest podél nich neustále roste. Východiskem našeho pobytu bude Funchal, hlavní město ostrova. Odsud budeme mikrobusem vyrážet na jednodenní výlety, během kterých poznáme opravdu celý ostrov v jeho bohatosti a kráse.Letenky:Letenky jsou zajištěny s leteckou společností TAP Portugal. Let je operován přes Lisabon.Klima:Na Madeiře panuje celoročně stálé "jarní" počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.Minimální počet účastníků:7.Poznámka:Jednotlivé dny programu zařazujeme v různém pořadí, v závislosti na počasí.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
10.10.19 - 20.10.19 10 31 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-neděle
+
10.10.19 - 20.10.19 10 31 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-neděle
+
16.04.20 - 23.04.20 7 29 400,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-čtvrtek
+
16.04.20 - 23.04.20 7 29 400,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-čtvrtek
+
23.04.20 - 30.04.20 7 29 400,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-čtvrtek
+
23.04.20 - 30.04.20 7 29 400,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-čtvrtek
Počet

Program:

1. den

Letecky Praha – Funchal.

2. den

Ponta de São Lorenço - výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; dle počasí koupání na jediné původní písčité pláži na ostrově – Prainha, nebo návštěva přístavního městečka Cannical.

3. den

Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Encumeada - divukrásnou scenerií podle levád k vodopádu Risco a jezeru Pětadvaceti pramenů. Prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova, bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

4. den

Funchal - slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ - sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.

5. den

Pico Ruivo (1861 m) - nenáročný přechod centrálními partiemi ostrova včetně nejvyšší hory ostrova; dechberoucí výhledy na dramatickou velehorskou krajinu; při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana - skanzen Casas del Colmos,  kde jsou k vidění typické pastevecké červené domečky.

6. den

Pěší výlet starou obchodní stezkou po pobřežních útesech z Machica do Porto da Cruz, cestou nádherné výhledy na moře.

7. den

Fakultativní programy - výlet „Kolumbovou“ plachetnicí Santa Maria, při troše štěstí pozorování delfínů; plavba na 60 km vzdálený ostrov Porto Santo; výlet na nejvyšší útes v Evropě Cabo Girão; pro nenasytné další výlet podél levád.

8. den

Časně ráno odlet do Prahy. / Prodloužená varianta: vyhlídka Balcoes a nenáročná Levada Furado z Ribeiro Frio do Portely.

9. den

Caldeirão Verde - vycházka podél levády hlubokým vavřínovým lesem, výhledy na malebné severní pobřeží ostrova; pro zdatnější možnost pokračování skrz několik tunelů do hlubokého údolí pod nejvyšší horou, Caldeirão Inferno; při zpáteční cestě možnost návštěvy vulkanických jeskyní v São Vicente.

10. den

Levada Janela - dobrodružná stezka vedoucí údolím ze samého nitra ostrova až na severní pobřeží, do městečka Porto Moniz.

11. den

Letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Ubytování v 3* hotelu Do Centro v centru hlavního města Funchal. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Není v ceně:

tradiční madeirský večer (cca 25 EUR)

Jednolůžkový pokoj povinný – 3500 Kč

jednolůžkový pokoj povinný – 2500 Kč

tzv. montský tobogan (cca 15 EUR)

6x večeře včetně nápoje – 2700 Kč

plavba Kolumbovou plachetnicí (35 EUR)

vstup do botanické zahrady (cca 6 EUR) aj

Strava:

Snídaně - V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně. Všeobecně jsou hotelové snídaně na Madeiře méně pestré, zahrnují pečivo, marmeládu a máslo, čaj a kávu.  Za příplatek je možné zajistit večeře, které se podávají ve vedlejším hotelu. Cena bufetové večeře zahrnuje také vodu a jeden nápoj. 

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

adv-6199-22050915

Parametry

Délka
dva týdny
týden
Měsíc
2019-říjen
2020-duben
2020-květen
Země
Portugalsko
Pořadatel
Adventura s.r.o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Ochutnávat...víno
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat památná místa
Vidět a poznávat...památky