Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry

Přechod kvetoucí Madeiry

26 700,00 Kč
Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.Náročnost:Délka jednotlivých etap se pohybuje kolem 12–16 km.  Nejnáročnějším dnem je přechod vrcholové části na Pico Ruivo, kde nás čeká 12 km a převýšní 1 500 m. Nejdelším dnem je 24 km dlouhá etapa na Ribeiro Frio, jedná se však spíše o rovinatou etapu.Je potřeba počítat denně s přibližně 8 hodinami chůze vč. přestávek v poklidném tempu.Klima:Na Madeiře panuje celoročně stálé jarní počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.Velikost skupiny:Maximální počet účastníků 8.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
04.10.19 - 13.10.19 9 26 700,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-neděle
+
13.10.19 - 22.10.19 9 26 700,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-úterý
Počet

Program:

1. den

Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico.

2. den

Caniçal – velrybářské městečno, výhledy na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço; začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží (cca 11 km).

3.–4. den

Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m, cca 23 km), následně pod nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m, cca 13 km).

5. den

Pozorování východu slunce z vrcholu Pico Ruivo (1862 m); sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada (cca 12 km). 

6.–7. den

Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul (cca 11 km). Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal (cca 14 km).

8. den

Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova (cca 14 km).

9. den

Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních. 

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

hotely, penziony, chaty, stan

Není v ceně:

vstup do botanické zahrady (cca 6 EUR) aj

5x polopenze Travellunch – 1250 Kč

tradiční madeirský večer (cca 25 EUR)

Jednolůžkový pokoj povinný – 1600 Kč

tzv. montský tobogan (cca 15 EUR)

plavba Kolumbovou plachetnicí (35 EUR)

Strava:

Bez stravy - Pro noclehy v přírodě máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, kvalitní dehydrovanou stravu. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

adv-10663-22053901

Parametry

Délka
dva týdny
Měsíc
2019-listopad
2019-září
2019-říjen
Země
Portugalsko
Pořadatel
Adventura s.r.o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Ochutnávat...víno
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...města