Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy
 • Madeira - Azorské ostrovy

Madeira - Azorské ostrovy

45 900,00 Kč
Navštivte s námi dvě mimořádná místa, které sice leží v Evropě, ale přitom krásně voní exotikou. Památky, okouzlující příroda, vynikající kuchyně.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
09.09.19 - 16.09.19 7 45 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-pondělí
Počet

Program:

1. den - PRAHA – FUNCHAL

Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka města Funchal s průvodcem. Malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou, které je z pobřežní strany chráněno sopečnými úbočími. V úzkých dlážděných uličkách se tyčí domy s balkóny, zatímco na strmých kopcích nad městem jsou rozesety bílé vily. Přestože se tady nestaví žádné výškové budovy, je Funchal turistickým centrem ostrova. Za pozornost jistě stojí centrum města, kde jsou k vidění překrásné stavby, kostel a muzea. Uvítací večeře v místní restauraci, seznámení s programem.

2. den - WEST TOUR - MADEIRA

Snídaně, odjezd na celodenní výlet „West tour“. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeira. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“. Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, které je druhým nejvyšším mořským útesem na světě. Zastavíme se v “Ribeira Brava”, které je situované na úrovni moře. Cesta směrem nahoru nás zavede přes 4 různá vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesu a rostlinstvo patřící do skupiny Lauri Silva). Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobreží Madeiry. Přes nejplošší část ostrova „Paul da Serra“, okolo nejznámější Levady „Rabaçal“ se dostaneme do známého „Porto Moniz“, kde se nachádzí přírodní koupaliště z lávových kamenů (oběd v místní restauraci). Po obědě pokračujeme přes Seixal (vodopád) do „São Vicente“, který je poslední zastávkou a následně nás cesta zavede přímo do hotelu. Nocleh.

3. den - BOTANICKÉ ZAHRADY

Po snídani odjezd z hotelu. Vyvezeme se do Botanické záhrady, kde se můžete pokochat kromě rostlinstva také sbírkou ptáků z exotických krajin, volně se pohybujících bílých a barevných pávů. Dále navštívíme muzeum se sbírkami hmyzu, zkamenělin a jiných exponátů. Následně se malou lanovkou vyvezeme na horu Monte, kde navštívíme tropickou záhradu s architekturou zahrad z různých části světa. Je zde také muzeum afrického umění, vystavené exponáty starobylého porcelánu a v neposlední řadě navštívíme výstavu drahých kamenů. Z Monte se svezeme proslavenými tradičními sáňkami na dráze dlouhé 2 km. Následně nás autobus odveze na ochutnávku madeirského vína rodiny Blandy’s, kde si prohlédneme muzeum vína.

4. den - FUNCHAL – AZORSKÉ OSTROVY

Snídaně, volný čas na koupání, transfer na letiště, odlet na Azorské ostrovy. Přílet do Ponta Delgada Azores, transfer do hotelu. Prohlídka města, volný čas, nocleh

5. den - LAGOA DO FOGO & FURNAS (OHNiVÉ JEZERO & FURNAS)

Po snídani odjezd z hotelu. Cesta nás povede přes Lagoa na jižním pobřeží, k pohoří Barrosa. Po cestě nahoru, blíže k vrcholu, budou viditelné obě pobřeží ostrova. Na vrcholu hory si vychutnáme nádherný výhled na celý ostrov. Pokračovat budeme dolů severní stranou, kde se zastavíme na místě s výhledem na Lagoa do Fogo (ohnivé jezero). Obdivovat můžeme nejen krásné jezero, ale i okolní krajinu. Pokračovat budeme do městečka Ribeira Grande na severní stranu ostrova a dále na čajové plantáže v Gorreanii. Dále pojedeme přes oblast pastvin Achada das Furnas na vyhlídku vrcholu Pico do Ferro, ze kterého můžeme pozorovat největší a nejstarší vulkanicky kráter, ve kterém leží Ohnivé jezero a minerální prameny Furnas. Najdete zde 22 různých druhů minerálních vod. Po obědě se projdeme krásným romantickým parkem, kde se nachází množství botanických druhů z celého světa. V parku je také termální koupaliště. Pokračovat budeme k horkým pramenům do údolí Furnas (vulkanický fenomén a světový unikát). Návrat do hotelu, nocleh.

6. den - SETE CIDADES

Po snídani odjezd k západní větší části ostrova Sete Cidades, kde se nacházejí pohoří a jezera. Cesta vede podél pobřeží přes zelené pastviny plné dobytka. Zastavíme u vrcholu Vista do Rei, jednoho z nejdůležitějších panoramatických míst ostrova, kde jsou modrá a zelená jezera umístěna v obrovském sopečném kráteru. Návrat do Ponta Delgada přes Moutain Road na severozápadní část ostrova. Zastavíme se na Pico do Carvao, kde je možné vidět severní a jižní pobřeží ostrova. V okolí Ponta Delgada, se zastavíme na plantáži ananasů. Odpoledne volný čas. Nocleh.

7. den - AZORSKÉ OSTROVY – EAST TOUR

Po snídani odlet na Madeiru a celodenní výlet na východní část ostrova začneme návštěvou druhého nejvyššího vrcholu Madeiry Pico Arieirro, který se pne do výšky 1818 m a nachází se na něm rozhledna. Pokračujeme přes vnitrozemí do Ribeiro Frio, známé odchovem pstruhů. Pěstírna je umístěna v pěkné zahradě (po cestě se zastavíme na oběd v místní restauraci). Cesta nás dále zavede do městečka Santana, kde najdete jedny z posledních typických Madeirských domečků ve tvaru písmene „A“. Poslední zastávkou naší cesty bude dědinka Camacha , kde sa nachází centrum pletařské zručnosti a výrobna proutěného nábytku. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den - ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště, odlet do ČR.

Ubytování:

Hotel

Není v ceně:

spropitné

další fakultativní výlety

Strava:

Snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

eso-741a10523-777258

Parametry

Délka
týden
Měsíc
2019-srpen
2019-září
Země
Portugalsko
Pořadatel
ESO travel a.s.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Ochutnávat...místní kuchyni
Ochutnávat...víno
Pozorovat divokou přírodu
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě