Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole
 • Jižní Indie na kole

Jižní Indie na kole

49 900,00 Kč
Vydejte se s námi do tropického ráje, do jižní Indie, jež nabízí jedinečnou kombinaci fascinujících památek, pestrobarevného venkova i nádherné přírody. Během putování poznáme Indii ze všech stran, se všemi jejími ctnostmi i nectnostmi. Nad něčím užasneme, nad jinými věcmi budeme nevěřícně vrtět hlavou a někdy musíme přimhouřit oko.Společně navštívíme dva úchvatné jihoindické státy: chrámy oplývající Tamilnád a zelení překypující Kéralu. V poklidné a uvolněné atmosféře prozkoumáme vzácnou biodiverzitu pohoří Západního Ghátu , projížďkou mezi rýžovými políčky a čajovými plantážemi po zapadlých silničkách se seznámíme s autentickým jihoindickým venkovem, ve městech budeme obdivovat starobylé kulturní památky a nasávat vůni koření, vonných tyčinek i celosvětově známé indické kuchyně. Na závěr si odpočineme ve stínu kokosových palem na bílých plážích Arabského moře a nakoupíme suvenýry v malebném rybářském přístavu Kóčin.Letenky:Cena zájezdu odpovídá letence se společností Emirates, která přepravuje kolo bez příplatku, pokud se vejdete do stanoveného váhového limitu.Víza:Občané ČR a SR mohou za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). eTV si musí každý vyřídit sám prostřednictvím webových stránek a úhradu za něj provést přes internet platební kartou. V dostatečném předstihu vám zašleme instrukce a poradíme vám jak si o toto vízum zažádat. Od února 2019 má údělené vízum roční platnost a lze na něj uplatnit mnohonásobný počet vstupů do Indie.Povrch a profil:Na kole ujedeme asi 620 km v celkem deseti cyklistických etapách. Celá trasa zájezdu vede po asfaltových cestách a silničkách s minimálním převýšením, kromě následujících tří etap: 10. den programu převýšení 650 m, 12. den 950 m a 13. den 800 m. Celá trasa je sjízdná na trekovém kole. Pokud se rozhodnete pro kolo horské, doporučujeme přezout na hladké pláště. Samozřejmě v případě déle trvajících dešťů mohou být některé úseky rozbahněné.Klima:Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28 °C až 31 °C přes den a 23 °C až 25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout, zejména v oblasti čajových plantáží Vagamon, kde se budeme pohybovat ve výšce kolem 900-1200 m. n. m.Minimální počet účastníků:10Poznámka:Zájezd vznikal v květnu 2016, kdy Katka a Jarda Lhotovi podnikli tuto průzkumnou výpravu. Pro přátele a přátele přátel psali blog, který si můžete přečíst zde.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
19.01.20 - 02.02.20 14 49 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-neděle
Počet

Program:

1.–2. den

Letecky Praha–Madrás, přesun do Puduččéri se zastávkou v Mahábalípuramu : unikátní monolitické skalní chrámy a reliéfy, první ochutnávka indické kuchyně; Puduččéri – bývalé hlavní město francouzských držav s impozantními kostely a širokými bulváry; podvečerní procházka po pobřežní promenádě a odpočinek po cestě.

3. den

Dopoledne sestavení kol a zahřívací etapa tropickými lesy do experimentální futuristické osady Auroville, jejímž posláním je podporovat spirituální rozvoj života; zpět přes pláž a možnost koupání v moři (30 km).

4. den

Zahájení cyklistického putování na jih; první kontakt s indickým venkovem: plantáže banánovníků a cukrové třtiny, barevné hinduistické svatyně, melouny, manga, žakie; v podvečer dojezd do rušného Čidambaramu  (85 km). 

5. den

Brzká ranní návštěva Natarádžova chrámu zasvěceného tančícímu Šivovi a možnost pozorovat hinduistické ceremonie a obřady nebo dostat požehnání od slona; odpoledne na kole do Pičavaramu krajem rybářských vesnic, jež se postupně vzpamatovávají z ničivé tsunami v roce 2004; fakultativně projížďka lodičkou rozsáhlou sítí kanálů mezi mangrovy (47 km).

6.–7. den

Noříme se do srdce Tamilnádu, krajinou zavlažovacích kanálů a rýžových políček směřujeme do vnitrozemí; etapy nás provedou po nejvýraznějších památkách slavné čólské říše: barevné gópury a obrovské vozy v Kumbakonamu, chrám Airavatešvara v Darasuramu obklopený malebnou zahradou, pro cyklistické nenasyty zajížďka do Svámimalai – vesnice, která je uctívána jako jeden ze šesti posvátných příbytků Murugana, Šivova syna (115 km/2 dny)     

8. den

Den bez kol: za ranního chládku si prohlédneme Brhadéšvarův chrám v Tándžávuru a zbytek dopoledne strávíme odpočinkem a procházkou po městě; odpoledne se přesuneme autobusem do předhůří pohoří Západní Ghát . 

9.–10. den

Krajina se začíná měnit, přibylo zeleně i vodních nádrží, atmosféru dokreslují vinice zasazené pod žulovými masivy; cestu lemují stánky s různými druhy tropického ovoce, které svádí k ochutnání; příjemné osvěžení pod posvátnými vodopády Suruli (pozor na opice); závěrečné stoupání odvážně vedenými serpentinami s monumentálními výhledy zpět do údolí (158 km/2 dny).

11. den

Volný den v oblasti NP Perijár zasazeném uprostřed pohoří Západní Gháts množstvím fakultativních programů: návštěva čajové plantáže a výrobny čaje, procházka farmou na pěstování koření, projížďka lodí po jezeře; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění nebo kathakali – tradičního tance. 

12.–13. den

Oblastí koření, čaje a kaučukových plantáží sjíždíme do zelené úrodné nížiny při pobřeží Arabského moře; Kérala – jedna z nejbohatších a nejmalebnějších oblastí Indie; spleť nekonečných vodních kanálů lemovaných malebnými rybářskými vesničkami s barevnými kostelíky; přívozem přes jezero Vembanad; fakultativně návštěva ptačí rezervace Kumarakom; západ slunce nad Arabským mořem (142 km/2 dny).

14.–15. den

Dopolední relaxace u moře, odpoledne na kole podél pobřeží do Kóčinu (40 km); Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; k večeři voňavá ryba zabalená v banánovém listu nebo kari z mořských plodů; zabalení kol; brzy ráno přesun na letiště a letecky návrat do Prahy.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Noclehy jsou v místních hotelech a až na výjimky se jedná o dvoulůžkové pokoje s jednou dvoupostelí, s vlastním sociálním zařízením, s větrákem u stropu, případně klimatizací (někdy centrální). V hotelech se jednotlivé pokoje mohou lišit velikostí, vybavením či výhledem, a tudíž se může stát, že všichni klienti nemohou bydlet ve stejném typu pokoje. Při výběru ubytování jsme postupovali tak, abychom nebyli zbytečně izolováni od místního prostředí, abychom měli kde bezpečně zaparkovat kola a provést určitou údržbu, aby v dostupné vzdálenosti byly restaurace, obchody atd. a samozřejmě, abychom měli potřebný komfort, adekvátní prostředí pro odpočinek i možnosti pro nerušené večerní posezení a povídání.

Není v ceně:

jednolůžkový pokoj nepovinný – 6000 Kč

indické elektronické turistické vízum – asi 82 USD (platí si každý účastník sám před odletem

viz Víza)

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

adv-10492-21296001

Parametry

Délka
dva týdny
Kontinent
ASIE
Měsíc
2020-leden
2020-únor
Země
Indie
Pořadatel
Adventura s.r.o.
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....na kole putovat a poznávat
Koupat se...v moři
Ochutnávat...místní kuchyni
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...místní tradice a slavnosti
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky