Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie
  • Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie
  • Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie
  • Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie
  • Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

156 900,00 Kč

Latinskoamerický mix přírody, kultury a plavby po otevřeném oceáně na souostroví Galapágy s jedinečnou faunou a omezeným počtem turistů. Na vlastní oči spatříte leguány i obrovské želvy v jejich přirozeném prostředí. Jezero Titicaca i Machu Picchu na závěr vám zajistí nezapomenutelné zážitky z vaší dovolené v té pravé, nedotčené exotice. 
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
21.10.19 - 10.11.19 20 156 900,00 Kč
 Dospělá osoba156 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-neděle
Počet

Program:

1

Odlet a přílet do Ekvádoru a hlavní město Quito. Město na úpatí sopky Pichincha ve výšce 2800 m. n. m.

2

Celodenní prohlídka jednoho z nejklidnějších jihoamerických měst. Náměstí nezávislosti, katedrála, kostely San Francisco a Santo Domingo, La Merced, místní gurmánské speciality. MITAD DEL MUNDO – střed světa. Ano, stojíte přímo na rovníku!

3

Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlese Darwina, sloních želv, mořských leguánů, nejmenších tučňáků na světě, hnízdiště ptáků a mnoho jiných druhů zvířat v panenském prostředí, plavba teplým Tichým oceánem kolem rovníku v tropickém ráji malou privátní lodí s dvoulůžkovými kajutami a plnou penzí. Koupání, příroda a omezený počet lidí, kteří mohou tyto ostrovy navštívit. Navštívíme několik z ostrovů jako Genovesa, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výzkumná stanice Charlese Darwina. Galapágy jsou jedinečným rájem a kouskem nedotknuté přírody na planetě Zemi. Vzpomínka na jejich klidnou, ničím nerušenou atmosféru, se vás ještě dlouho bude držet. Na závěr odlet zpět do Quita.

4

Plavba kolem ostrovů Galapág, s plnou penzí a vyloděním na několika ostrovech.

5

Plavba kolem ostrovů Galapág, s plnou penzí a vyloděním na několika ostrovech.

6

Vylodění a přelet do Quita.

7

Okouzlí nás pohled na vrchol majestátné sopky Cotopaxi 5 897 m. n. m. ztrácející se v mlze a chlad vanoucí z hory zaženeme v lázeňském městečku BANOS s tropickou atmosférou při termálních lázních v džungli.

8

Vrátíme se do hlavního města a v podvečer odlet do Limy, hlavního město Peru.

9

Prohlídka bývalé metropole španělského místokrálovství v Jižní Americe a centra Nového světa. Odsud vyráželi španělští conquistadoři na další výpravy směrem na jih kontinentu. Krásné koloniální centrum, kde pochopíte, proč se Limě říká Město balkonů. Náměstí Plaza de Armas spolu s katedrálou, v níž jsou uloženy ostatky Francisca Pizarra, pokořitele říše Inků a prvního místokrále. Donedávna se zde nacházela i jeho socha. Nemůžeme vynechat vzrušující katakomby v klášteře San Francisco, který patří k nejkrásnějším v Novém světě, i díky originálním zachovaným kachličkami azulejos. Lima, to je kontrast bohatých a chudých čtvrtí a my půjdeme tomuto desetimilionovém velkoměstu pod kůži. Odjezd do Pisca.

10

Výlet člunem na ostrovy ISLAS BALLESTAS, přezdívaných také malé Galapágy. Na ostrovech je jedna z největších koncentrací mořských ptáků na pobřeží Jižní Ameriky, ale uvidíme i lachtany a tuleně. Přesun do NAZCY, kde se nachází jedno z největších tajemství Jižní Ameriky – záhadné linie a obrazce Nazca v pobřežní poušti, jejichž význam se dodnes nepodařilo objasnit.

11

Přesun na místní letiště, doporučujeme možnost fakultativního výletu malým letadlem přes obrovské obrazce. Uvidíte psa, opici, kosmonauta? Následný transfer pouštní krajinou do největšího města oblasti a zároveň druhého největšího města Peru, Arequipa.

12

Bílá AREQUIPA. Prohlídka města usazeného mezi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

13

Přesun přes majestátní Andy do kolíbky významných andských civilizací, k jezeru TITICACA. Pokud patříte mezi lední medvědy, můžete vyzkoušet i jeho vodu s teplotou kolem 9 ° C a dát si i pár temp. Výlet na unikátní plovoucí ostrovy Los Uros, z rákosí totora, na kterých přežívají zbytky mizejících populací původních Indiánů. Pro ty, kteří ještě budou zvládat, večerní procházka městem Puno. Výborné restaurace, bary, čerstvé ryby z jezera a příjemná, téměř přímořská atmosféra, to vše Vám nabízí Puno.

14

Kolem nejvýše položeného splavného jezera světa se přesuneme do Bolívie. Přechod přes magickou hranici a řeku Desaguadero, vyměníme první Bolivianos a následně večerní příjezd do LA PAZ. Cítíme nadmořskou výšku a ochutnáváme čaj z koky, který nás postaví na nohy. Vítejte v úžasném La Pazu, městě, které bylo zařazeno mezi sedm novodobých městských divů světa.

15

Prohlídka nejvýše položeného hlavního města světa, které nabízí mix křesťanských a pohanských kultur. Město v údolí, úzké klikaté uličky a nejmodernější lanovky, všudypřítomní indiáni, a latinskoamerický chaos, který si zamilujete. Náměstí Muriel a San Francisco jako koloniální odkaz Španělů, ale také moderní čtvrť a mrakodrapy a bonbónek, na pozadí štíty vysoké pět tisíc metrů. To vše je La Paz. Navíc výlet do TIWANAKA - k nejvýznamnější památce indiánských kultur v Bolívii.

16

Přesun přes venkovské oblasti obývané téměř výhradně původními indiánskými obyvateli, známou peruánskou náhorní plošinou - altiplanem. Peruánské městečka po cestě, prodej lokálních výrobků, život indiánských obyvatel. Jaké mají postavení ve společnosti? Co je trápí? Vše se dozvíte. Večer příjezd do centra Inků, Cuzca.

17

CUZCO - bývalé centrum impéria Inků, největší indiánské říše, která se zrodila na americkém kontinentu. Prohlídka historického Cuzca a jeho okolí, pozůstatky Chrámu slunce, majestátní pevnost Sacsayhuaman, posvátné Qenko, incké lázně Tambo Machay. Jedno z nejkrásnějších náměstí Plaza de Armas v celém hispánského světě, vynikající peruánské jídlo a nepochybně mistrovská stavební zručnost starých Inků udělají i Vám z Cuzca TOP zážitek, který si odnesete z tohoto zájezdu.

18

Dokončíme prohlídku koloniálního Cuzca a přes magické posvátné údolí se přesuneme do Aguas Calientes. Očekávání narůstají a naše cesta graduje. Večerní cesta vláčkem nás zavede přímo pod nejslavnější ruiny Ameriky. Tam kdesi, už jen kousek před námi, je Machu Picchu.

19

Vyvrcholení naší cesty - MACHU PICCHU, zapomenuté incké město. Pěší výstup - zážitek po cestě Inků až k samotným ruinám (za příplatek 12 usd máte možnost tento úsek absolvovat mikrobusem). Nezapomenutelná panorama se štítem hory Huayna Picchu v pozadí. Místo, kde člověk cítí energii starobylé kultury Inků a až odmítá uvěřit, v jakém dobrém stavu a zachovalo. Proč nebylo nikdy dobyto? A na jaké účely sloužilo? Naši top průvodci Vám tyto otázky zodpoví. Machu Picchu bylo prohlášeno za novodobý div světa a věřte, že Vás nezklame ani na vteřinu! Vyvrcholení zájezdu, jak se patří.

20

Po obědě návrat do Limy a odlet do Evropy.

21

Přílet domů.

Není v ceně:

stravu kromě uvedené, fakultativní výlety

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

CKS-00083_2-TGID-1-1

Parametry

Délka
déle než dva týdny
Kontinent
JIŽNÍ A STŘEDNÍ AMERIKA
Země
Ekvádor
Pořadatel
Cestovní kancelář S.E.N., s.r.o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Koupat se...v oceánu
Ochutnávat...kávu, čaj, čokoládu
Ochutnávat...místní kuchyni
Plout...na člunu nebo lodi
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat památná místa
Pozorovat sopky
Vidět a poznávat...domorodé obyvatele
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě