LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU
  • LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU

LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU

19 390,00 Kč

Termín (011): 11.6. - 16.6. 2019 cena v Kč: 19 390,- Termín (012): 9.7. - 14.7. 2019 cena v Kč: 19 390,- Termín (013): 1.10. - 6.10. 2019 cena v Kč: 19 390,-

Pozn. CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů
programu vzhledem k počasí a letovým řádům.

Délka tras: letadlem 4500 km, pěšky 4x 3-5 km (volitelně)

Počasí: vzduch 18-28 °C

Nástupní místo: Praha

V ceně je: Letecká doprava včetně tax a poplatků, letištní
transfery místní dopravou, 5x ubytování v hotelu v centru
Lisabonu, 5x snídaně, český průvodce, zdravotní připojištění,
informační materiály a DPH. Příplatky: jednolůžkový
pokoj 3950 Kč. V ceně není: veřejná doprava v Lisabonu,
pobytová taxa, loď, fakult. výlety, ochutnávky, vstupné do
objektů (110 EUR mimo fakult. výlety).
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
01.10.19 - 06.10.19 5 19 390,00 Kč
 Dospělá osoba19 390,00 Kč
 Odjezd - Příjezdúterý-neděle
Počet

Program:

1

Praha - Lisabon. Odlet z ČR a ve večerních hodinách přílet do Lisabonu. Lisabon - hlavní město s úžasnou historií, jízda tramvají, Praça do Commercio. Čtvrť Alfama: úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem Sv. Vincence, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města Sv. Antonína, katedrála Sé ze 12. stol., výtah Elevador de Sta. Justa obdivovaný Eiffelem, Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa. Čtvrť Belém: jízda vyhlídkovým busem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, Padrao dos Descobrimentos, známý jako památník portugalských mořeplavců, Torre de Belém. Fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém s výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a historické centrum, Cristo Rei, most Ponte 25 de Abril, možnost ochutnávky portugalských vín.

4

Fakultativně dle termínu buď Porto, nebo Estoril či Évora. Termín č. 011: Celodenní výlet vlakem za vínem do Porta s průvodcem (cca 60 EUR, nutná záloha 1500 Kč dopředu). Porto: druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína, návrat do hotelu v pozdních hodinách, nebo individuální program v Lisabonu, návštěvy muzeí či pobyt u Atlantického oceánu. Termín č. 012: Cesta na pobřeží Atlantiku (cca 500 Kč): ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského Estorilu (film James Bond: Casino Royale). Cascais: historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimaraes. Fakultativně grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na písečných plážích mezi útesy, skalní útvary Boca do Inferno, tzv. „Ústa pekla“, přístav plachetnic. Variantně individuální prohlídka: Lisabon muzejní a moderní. Termín č. 013: Cesta do vnitrozemí a Évory (cca 1100 Kč). Přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s úžasnými výhledy. Évora: hradbami obehnané město (UNESCO), sídlo portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos - keramické dlaždice, univerzita, turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady nebo indiv. čtvrť EXPO 98.

5

Lisabon, volitelně Sintra. Individuální čerpání atmosféry Lisabonu a návštěva muzeí nebo celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž Cascais, večerní čtvrť Chiado s „fadem“. Fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem fada (cca 1200 Kč). Fakultativní výlet Sintra (UNESCO, 1250 Kč). Palácio de Queluz - královský palác s nádhernými zahradami, Sintra: Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence. Colares: půvabná vesnička plná květin na svazích Serry de Sintra, obklopená vinicemi, následně průjezd N.P. Sintra-Cascais na Cabo da Roca - nejzápadnější bod kontinentální Evropy, zastávka na surfařské pláži Guincho.

6

Lisabon - Praha. Dopoledne volno k nákupům. Odlet do Prahy, návrat do ČR v podvečer.

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

NOM-11-TGID-1-3

Parametry

Délka
týden
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Země
Portugalsko
Pořadatel
CK Nomád
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....autobusem
Jezdit ....vlakem
Koupat se...v oceánu
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...místní kuchyni
Ochutnávat...víno
Povalovat se...na pláži
Vidět a poznávat...místní tradice a slavnosti
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky