ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH
  • ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH
  • ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH
  • ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH
  • ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH
  • ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH
  • ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

76 890,00 Kč

Termín (573): 3.3. - 26.3. 2019 cena v Kč: 76 890,- Termín (576): 10.9. - 3.10. 2019 cena v Kč: 76 890,- 2800 Kč sleva pro přihlášené do 10.3. 2019 (575, 576)

Délka tras: letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km - vše pro 573, 576 Počasí: vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo) Nástupní místo: Praha

V ceně je: Doprava. Plavba po jezeře Tana (severní okruh). Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly, pro jižní okruh džípy 4x4. Ubytování: 573,576: 21x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 573,576: 5400 Kč (21x). V ceně není: vízum do Etiopie (50 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 100 USD), spropitné místním řidičům - cca 30 USD (severní okruh) - 50 USD (jižní okruh).
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
10.09.19 - 03.10.19 23 76 890,00 Kč
 Dospělá osoba76 890,00 Kč
Počet

Program:

1

Praha - Addis Abeba. Let do Etiopie. Addis Abeba.

2

Addis Abeba - N.P. Mago. Jízda savanou na jih podél jezer Rift Valley - Shalla, Abyata a alkalické Langano, jediné, kde nehrozí krokodýli. Etnikum Oromo. Shashemene - „domov“ jamajských rastafariánů. Awassa na březích krásného jezera: rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), uvidíme guerézy pláštíkové? Pohádkovou krajinou do Arba Minch. Jinka - centrum oblasti Omo: etnografické muzeum. Kmen Ari a další pestré etnické skupiny. N.P. Mago s africkou zvířenou… Mursi, nejbizarnější kmen - ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení.

6

N.P. Mago - Turmi. Omo River. Kay Afer (Rudá země), území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. Řeka Omo s krokodýly. Omorate - kmen Geleb. Pastevci Desanečové s primitivními chýšemi z kůží. Karo - svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana: ženy v kůžích s kloboučky z tykví. Hamarské tržiště. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl, muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Snad i tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

9

Turmi - Arba Minch - Shashemene. Přejezd do Konso (UNESCO), „New York“ - útvar vytvořený staletou erozí, dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho „sídlo“. Jedinečné strmé terasy, napínavý průjezd vádí řek. Konso: domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jezera Abaya, Chamo a město Arba Minch - „nejkrásnější Afrika“ se 40 minerálními prameny. Džípem vysoko do hor „afrického Nepálu“. Kmen Dorso: obří bambusové chýše s konstrukcí kopírující včelí úly, ručně a zručně tkané barevné látky. Celodenní přejezd do Shashemene.

12

Shashemene - N.P. Bale - Addis Abeba. Na východ do Dinsho a dále do Goba (2600 m) v N.P. Bale Mountains, jednom z nejscéničtějších národních parků Afriky. Výjezd do pohoří Bale na náhorní planinu Sanetti. Endemičtí ptáci, oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky - vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie - Mt. Tullu Dimtu (4389 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do oblasti horských lesů, zastávka v oromské vesnici. Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Přes Shashemene do Ziwai: Vodní ptactvo u rybího trhu na břehu jezera. Návrat do Addis Abeby.

16

Addis Abeba - Bahir Dar. Z Addis Abeby na sever do exotického Bahir Daru na březích jezera Tana - nejvýše položeného jezera Afriky (1830 m). Lodě z papyru „tankwas”. Plavba na mystické ostrovy ke koptským klášterům Ura Kidane Mehret a Kebran Gabriel. Prameny Modrého Nilu s hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, široké 400 m. Kamenný portugalský most. Pulzující noční život s tačem, místním nápojem z medoviny. Kávový obřad - tradiční příprava kávy, která má kořeny v Etiopii.

18

Bahir Dar - Gondar. Malebnou krajinou do císařského Gondaru - odvěkého centra kultury a sídla habešského císaře: Fasilidův hrad a vodní lázně. Chrám Debre Birhan Selassie. Unikátní fresky a ikony. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů, znamenitá keramika.

20

Gondar - Lalibela. Cesta k chrámovému komplexu Lalibela (UNESCO). „Osmý div světa” - jedenáct monolitických skalních chrámů. Působivá atmosféra církevních obřadů.

22

Lalibela - Addis Abeba - Praha. Přejezd tzv. „východní cestou” zpět do Addis Abeby. Odlet domů.

Strava:

Bez stravy - Bez stravy

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

NOM-573-TGID-1-2

Parametry

Země
Etiopie
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Délka
Dovolená na déle než dva týdny
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Jezdit ....v autě s dobrodružstvým
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...kávu, čaj, čokoládu
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Pozorovat krokodýly
Vidět a poznávat...domorodé obyvatele
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě
Pořadatel
CK Nomád