SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU
  • SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU
  • SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU
  • SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU
  • SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU
  • SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU
  • SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU

SENEGAL A GAMBIE - VE STÍNU BAOBABU

73 890,00 Kč

Termín (901): 24.2. - 13.3. 2019 cena v Kč: 73 890,- Termín (902): 24.11. - 11.12. 2019 cena v Kč: 73 890,- Termín (903): 1.3. - 18.3. 2020 cena v Kč: 74 990,-

Délka tras: letadlem 11 000 km, lodí 100 km, auty a busy 2600 km, pěšky 6x 4-10 km (volitelně) Počasí: vzduch 24-36 °C, voda 21-26 °C Nástupní místo: Praha

V ceně je: Doprava. 2-denní safari s ubytováním v přírodě pod stany a s polopenzí v N.P. Niokolo-Koba. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků, nájemní doprava (pronajaté minibusy s místními řidiči, taxi), lodě a pirogy na ostrovy Gorée, Madeleine a přes ústí řeky Gambie. Ubytování: 13x turistické hotely, penziony, chatky - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, v Bassari 2-3x jednodušší ubytování v domorodých vesnicích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8900 Kč (13x, v N.P. Nikolo-Koba a v Bassari nelze zaručit). Strava: 13x snídaně, při safari v N.P. Niokolo-Koba polopenze. V ceně nejsou víza do Gambie a Senegalu (do Gambie sice nyní víza nejsou úředně nutná, resp. vízum do Senegalu se uděluje na letišti zdarma, ale situace se může měnit a vízum do Gambie, resp. poplatek za vstup do Senegalu mohou být vyžadovány).
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
24.11.19 - 11.12.19 17 73 890,00 Kč
 Dospělá osoba73 890,00 Kč
+
01.03.20 - 18.03.20 17 74 990,00 Kč
 Dospělá osoba74 990,00 Kč
Počet

Program:

1

Praha - Dakar. Let do hlavního města Senegalu.

2

Dakar - St-Louis. Růžové jezero - senegalské „Mrtvé moře” a cíl rallye Paříž - Dakar: po generace nezměněná práce sběračů soli. Přejezd na sever země na jižní okraj Sahary. „Kapesní“ poušť Lompoul s dunami u pobřeží Atlantiku. Ostrovní St-Louis (UNESCO) - nejstarší francouzské město Afriky při ústí veletoku Senegal do Atlantiku: rybí trhy, živé koncerty rytmikou našlapaných kapel, taneční večery. Výlet do ptačího ráje bažin a jezer národního parku Oiseaux du Djoudj v povodí Senegalu u hranic Mauretánie (UNESCO): přes 400 druhů ptáků, ale i želvy či hroznýši aj.

4

St-Louis - Touba - Tambacounda. Přejezd na východ. Nejposvátnější místo Senegalu - Touba: Velká mešita s nádvořím pro davy poutníků, mauzoleum Amadou Bamby. Tambacounda - provinční centrum východního Senegalu.

5

Národní park Niokolo-Koba. Návštěva jedinečného národního parku v celé západní Africe - rozlehlého Niokolo-Koba (UNESCO, přes 9 tisíc km2) u řeky Gambie: typická savana, termitiště, galeriové lesy, bambusy, bažiny, 350 druhů ptactva a 80 druhů savců včetně hrochů, krokodýlů, antilop, paviánů, šimpanzů a vzácně i slonů, lvů a leopardů.

7

Země Bassari. Výlet do nejodlehlejší a nejpůvodnější oblasti Senegalu v podhůří Futa-Džalonu na hranicích s Guineou. Centrum oblasti Kedougou. Rázovité vesničky s kruhovými chatrčemi, baobaby a kapoky, posvátnými stromy „šamanů“ kmene - griotů. Dindefello: pěší výlet v hornatém kraji plném zeleně k 100 m vysokému vodopádu, možnost koupání.

10

Gambie. Přejezd do Gambie. Nejvýchodnější město země Basse Santa Su s trhy „lumo” v okolních vesnicích. Koloniální Georgetown. „Senegambijské Stonehenge” u Wassu - megailitické kamenné kruhy. Možnost výletu na pirogách do národního parku Gambia River k říčním Paviáním ostrovům s rehabilitačním centrem pro šimpanze. Ptáci, hroši, krokodýli, paviáni… Přírodní rezervace Bijilo na pobřeží: palmové háje, mangrove, duny, pláže a koupání. Největší město Serekunda s rušným trhem: posvátný krokodýlí bazén v Kachikally. Metropole Banjul, bývalý Bathurst, na ostrově v ústí Gambie. Dle časových dispozic možnost výletu na piroze mezi mangrove do Ústřicového zálivu nebo na ostrov a pevnost Fort James na řece Gambii a do vesnice Jufure z románu Alexe Haleyho Kořeny.

14

Banjul - Dakar. Zpět do Senegalu. Kaolack s druhým největším krytým trhem v Africe. Přírodní úkaz - idylická vesnička Fadiouth postavená na ostrově, který je jen z mušliček. Harmonické soužití muslimů s křesťany. Návrat do Dakaru. Poslední nákupy suvenýrů.

16

Dakar a okolí. Kosmopolitní Dakar s rušnými tržišti. Lodí na ostrov Île de Gorée: Dům otroků, pevnost, muzea, Zelený mys - nejzápadnější výspa Afriky. Na domorodých pirogách na opuštěné ostrovy Madeleine: národní park s trpasličími baobaby, mořští ptáci, koupání.

18

Dakar - Praha. Odlet domů.

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

NOM-901-TGID-1-2

Parametry

Délka
Dovolená na déle než dva týdny
Měsíc
2019-březen
2019-listopad
2019-prosinec
2019-únor
2020-březen
2020-únor
Země
Gambie
Senegal
Pořadatel
CK Nomád
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Koupat se...ve vodopádu
Koupat se...v moři
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Povalovat se...na pláži
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Pozorovat krokodýly
Pozorovat památná místa
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...místní tradice a slavnosti
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky
Vidět a poznávat...pouště
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě