Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
  • Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží

Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží

19 390,00 Kč
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
01.10.19 - 06.10.19 5 19 390,00 Kč
 Odjezd - Příjezdúterý-neděle
Počet

Program:

Popis

LISABON • ESTORIL • CASCAIS • SINTRA • CABO DA ROCA • COLARES

1. den:

Odlet z Prahy (předpokládaný odlet 19:05) přílet večer do Lisabonu, transfer na ubytování v centru Lisabonu

2. den

Lisabon – prohlídka města: náměstí Praça do Commercio, turistickou tramvají do čtvrti Alfama s úzkými, křivolakými uličkami s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem Sv. Vincent, Largo das Portas s kavárnami s místními specialitami, hrad Castelo de S. Jorge – sídlo portugalských králů s vyhlídkovými terasami, dům patrona města sv. Antonína, katedrála Sé z 12. stol. Dále čtvrť Bairo Alto, kam se dostaneme historickým výtahem Elevador de Sta. Justa. Večerní procházky částí Baixa s ulicemi plnými typických restaurací.

3. den:

Lisabon – pokračování prohlídky města – čtvrť Belém, jízda vyhlídkovým busem, strážní věž Torre de Belém, památník portugalským mořeplavcům, klášter Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO),hrob Vasco de Gama. Fakultativně projížďka lodí podél čtvrti Belém s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, sochu Krista aj. Možnost ochutnávky portugalských vín.

4. den:

Celodenní individuální pobyt v Lisabonu (muzea, pobyt u Atlantiku aj.) nebo indiv. čtvrť EXPO 98 na břehu s moderníarchitekturou a přístavem malých lodí a možnost návštěvy slavného oceanária nebo fakultativní výlety: V červnovém termínu fakultativní celodenní výlet vlakem za vínem do Porta s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína, návrat na hotel v pozdních hodinách V červencovém termínu fakultativní celodenní výlet na pobřeží Atlantiku: Lisabon, ranní zastávka na tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem přejezd do Estorilu, přímořského letoviska ve stylu Francouzské riviéry a odjezd do Cascais – historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakultat. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka na skalní útvary Boca do Inferno („ústa pekla“), přístav plachetnic.V říjnovém termínu fakultativní celodenní výlet do vnitrozemí do kraje Alenteja a návštěva města Evora (UNESCO) – sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita. Cestou turistika v kraji megalitů, korkových hájů a vinohradů

5. den:

Celodenní pobyt v Lisabonu s možností návštěvy muzeí, nákupy a individuálními procházkami nebo fakultativní výlet do pohoří Serra de Sintra: Palácio de Queluz – královský palác s nádhernými zahradami, Sintra – bývalá královská rezidence, cesta přes Colares – půvabná vesnička plná květin obklopená vinicemi, průjezd až na Cabo da Roca na nejzápadnější bod kontinentální Evropy, zastávka na surfařské pláži Guincho. Večer fakultativně večeře s vínem a hudebním programem – fado ve čtvrti Chiado.

6. den:

Lisabon – dopoledne uvolnění pokojů a volno k nákupům ev. prohlídce města dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy, (předpokládaný přílet 18:20).

Doprava

Doprava do Portugalska je zajištěna leteckou společností Tap Portugal Předpokládaný letový řád (místní časy): Praha - Lisabon 19:05–21:35, Lisabon - Praha 14:05–18:20 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. (Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 950 Kč• fakultativní výlet Sintra, Cabo da Roca (5. den) 1 250 Kč (od 15 os.)• fakultativní výlet do Porta (termín 11. 06.) – záloha 1 500 Kč (od 15 os., cca 60 €/os)• fakultativní výlet k Atlantiku (termín 09. 07.) – záloha 500 Kč (od 8 os.)• fakultativní výlet do Evory (termín 01. 10.) – záloha 1 100 Kč (od 12 os.)• záloha za večeři s vínem a vystoupením fada 1 200 KčZálohy za fakultativní výlety budou doúčtovány na místě dle skutečných nákladů.Předpokládaná částka na vstupy 110 €.

Ubytování:

hotel

Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží

Není v ceně:

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Strava:

Snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

emm-LisabonAtlantik-201910010502020000

Parametry

Délka
týden
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Země
Portugalsko
Pořadatel
EMMA Agency spol. s r.o.
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....vlakem
Koupat se...v oceánu
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...místní kuchyni
Ochutnávat...víno
Pozorovat památná místa
Pozorovat podvodní svět
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky