Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu
 • Cesta do země ohně a ledu

Cesta do země ohně a ledu

52 990,00 Kč

Popis zájezdu Jestli existuje na světě jediný ostrov, který musíte vidět, je to Island. Vulkány prorostlé sídlo severských bohů okouzluje cestovatele královskými vodopády, gigantickými ledovci, dravými řekami a krátkou, ale bohatou vikinskou historií.
Během zájezdu uvidíte geologické divy, velryby nebo UNESCEM chráněné památky a místa, která svojí dramatičností přitahují filmaře z celého světa. Trasa vede po obvodu ostrova a zaručujeme vám, že neuplyne den, abyste necítili nadšení a úžas nad monumentálním islandským divadlem.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
14.09.19 - 22.09.19 8 63 480,00 Kč
 Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí63 480,00 Kč
 Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí63 480,00 Kč
 Příplatek za samostatný pokoj12 690,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-neděle
+
14.09.19 - 22.09.19 8 52 990,00 Kč
 Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní52 990,00 Kč
 Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní52 990,00 Kč
 Příplatek za samostatný pokoj12 690,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-neděle
Počet

Program:

1

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Let z Prahy do Keflavíku. Transfer do hotelu v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Ubytování.

2

2. den - VODOPÁDY SKOGAFOSS A SELJALANDSFOSS Snídaně. Hned na počátku tohoto zájezdu budete moci obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu. Navštívíte jižní část ostrova, kde uvidíte vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss, a také známou pláž Reynisfjara s černým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti můžete spatřit i papuchalka, islandského národního ptáka. Ubytování v nejjižněji položené vesničce Islandu – Vik.

3

3. den - NÁRODNÍ PARK SKAFTAFELL Snídaně. Návštěva Národní parku Skaftafell, kde můžete spatřit rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovců. Ačkoli je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, tak je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Dále uvidíte unikátní vodopád Svartifoss, padající z 20 metrové výšky čedičových skal, připomínajících varhany či ledovcovou lagunu Jökulsarlon, plnou plujících ker. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjördur, odkud uvidíte i druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull. Ubytování.

4

4. den - OBLAST EASTFJORDS Snídaně. Odjezd do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedete podél pobřeží přes strmé útesy, rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je také nejzalesněnější částí celého ostrova. Spatříte vodopád Hengifoss, a poté příjedete do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem ve východní části Islandu. Ubytování.

5

5. den - VODOPÁDY A TEMNÝ HRAD Snídaně. Cestou k jezeru Mývatn navštívíte krásný vodopád Dettifoss. Budete projíždět oblastí s velice aktivní vulkanickou činností. Místní krajina má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Právě tady nemůžete vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, neboli Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínající zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velice bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávkou bude Godafoss, neboli vodopád bohů, jež je bezesporu jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Ubytování v Akureyri či okolí.

6

6. den - POZOROVÁNÍ VELRYB Snídaně. Možnost fakultativního výletu lodí za  pozorováním velryb. Poté navštívíte vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Doslova co by kamenem dohodil, je další nádherný vodopád Barnafoss. Ubytování.

7

7. den - NÁRODNÍ PARK THINGVELLIR Snídaně. Cestou na jih uzavřete okružní putování po ostrově. Budete moci obdivovat fjord Hvalfjördur s délkou 30 kilometrů. Dále navštívíte Národní park Thingvellir (UNESCO), kde byl již v roce 930 n. l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě a jehož pozůstatky jsou stále k vidění. Spatřit zde můžete také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu, oddělujícího tektonické desky. Poté uvidíte Gejzír Strokkur, který každých sedm minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů, nebo nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí takzvaného Zlatého okruhu, jež je symbolem celého ostrova. Pozdě odpoledne příjezd do Reykjavíku. Ubytování.

8

8. den - HLAVNÍ MĚSTO REYKJAVÍK A MODRÁ LAGUNA Snídaně. Prohlídka hlavního města Reykjavíku. Odpoledne individuální program. V podvečerních hodinách návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně (vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu). Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy.

9

9. den - ODLET Dopoledne přílet do Prahy.

10

Strava:

Polopenze - Polopenze

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

del-483-TGID-2-1

Parametry

Délka
týden
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Země
Island
Pořadatel
Delfín travel s.r.o.
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Koupat se...v jezeře
Plout...na člunu nebo lodi
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Pozorovat sopky
Pozorovat velryby
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě