Lisabon letecky
  • Lisabon letecky
  • Lisabon letecky
  • Lisabon letecky
  • Lisabon letecky

Lisabon letecky

13 990,00 Kč

Popis zájezdu Poznejte nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině
Termíny | 24.–28. května | 11.–15. října 2019
Cena | 13 990 Kč (včetně letištních tax)
Fakultativně | celodenní výlet autokarem čtvrtý den 790 Kč (při min. počtu 15 zájemců), odbavené zavazadlo do 20 kg 1 300 Kč, transfer z Brna na letiště a zpět 500 Kč jedním směrem.

Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
11.10.19 - 15.10.19 4 13 990,00 Kč
 Cena za osobu13 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-úterý
Počet

Program:

1

 Odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno). Přílet do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování.

2

Po snídani prohlídka nejvýznamnějších dominant města – nábřeží s domy obloženými kachličkami azulejos, hrad São Jorge s výhledem na staré město a řeku Tejo, starobylá čtvrť Alfama, katedrála a římské divadlo. Ulice dolního města Baixa s elegantními obchody, výstavnými náměstími a unikátním secesním výtahem do horního města. Odpoledne cesta tramvají do čtvrti Belém s klášterem sv. Jeronýma v manuelinském slohu, kde jsou pohřbeni mořeplavec Vasco da Gama a básník Luis de Camões. Památník objevitelů nových zemí a Torre de Belém, dříve věž strážící vjezd do přístavu.

3

Po snídani možnost návštěvy areálu výstavy Expo ’98: druhé největší Oceanárium v Evropě, více než 8 000 ryb a mořských živočichů, obří vodní nádrž s řadou průhledů, které umožňují přiblížit se na dosah žralokům a rejnokům. Odpoledne lze využít k návštěvě muzeí nebo k nákupům, například Gulbenkianovo muzeum s unikátními sbírkami evropského i světového umění. Večer individuální volno, případně po domluvě s průvodcem společná večeře s představením typické portugalské lidové hudby fado.

4

Po snídani buď individuální volno v Lisabonu nebo fakultativní celodenní výlet: královský palác Queluz z poloviny 18. století, překrásná ukázka rokokové architektury. Sintra – bývalé letní sídlo portugalských králů ležící ve stejnojmenném pohoří uprostřed lesů, možnost prohlídky pohádkového královského paláce. Odtud jízda na nejzápadnější výběžek Evropy – mys Cabo da Roca, vypínající se 140 m nad mořem. Cesta po pobřeží se zastávkou v přímořském městečku Cascais a dále přes letovisko Estoril zpět do Lisabonu. Večer individuální volno.

5

Po snídani individuální volno, transfer na letiště, odlet z Lisabonu, přílet do Vídně nebo Prahy, možnost transferu pro zájemce autokarem do Brna.

Není v ceně:

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 870 Kč, vstupy do jednotlivých památek, cestovní pojištění.

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

Letecky

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

ceb-15117LIS-TGID-1-2

Parametry

Délka
méně než 5 dní
Měsíc
2019-říjen
Země
Portugalsko
Pořadatel
ČEBUS, cestovní kancelář, s.r.o.
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Vidět a poznávat...místní tradice a slavnosti
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky