Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019
  • Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina 2019

Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina

7 990,00 Kč
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
04.10.19 - 06.10.19 2 7 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-neděle
Počet

Program:

1.den

1. den: odjezd ráno mezinárodním vlakem EuroCity z Prahy přes Pardubice, Olomouc, Ostravu do hlavního města Mazovska a celého Polska WARZSAWA (VARŠAVA), hned proti nádraží vás přivítá nejvyšší stavba v zemi - Palác kultury a vědy (234,5 m), procházka po polském Manhantannu, moderní čtvrti výškových budov od světových architektů jako David Libenskind, reprezentující Varšavu jako moderní metropoli 21. století, dále Varšavou po stopách Chopina, Chopinovo muzeum v paláci Gninkých-Ostrogských, výstavná Královská cesta plná krásných paláců, kostelů, klášterů, zahrad, kostel Svatého Kříže, kde je schránka se srdcem F. Chopina, živá ulice s elegantními restauracemi a kavárnami Novy Świat, atmosféra večerních uliček a možnost společné večeře v tradiční polské restauraci

2.den

2. den: VARŠAVA, dopoledne tradiční městská tržnice, vzpomínková cesta bývalým ghettem s připomínkami hrůz druhé světové války a holocaustu, největší židovské muzeum v Polsku a památník hrdinů Varšavského povstání, prohlídka znovuvybudovaného centra města, procházka Starým městem (UNESCO), které bylo za války zcela zničeno, ale znovu vybudováno, Staroměstské náměstí (Rynek Starego Miasta) s barevnými domy a se sochou bojovné mořské panny (symbol města), katedrála sv. Jana a jezuitský kostel, Nové město s řadou kostelů vč. starobylého kostela Navštívení Panny Marie, Barbakan a městské hradby, Královský palác se Zikmundovou (Hodinovou) věží a skvělými interiéry (baroko; Knížecí komnaty, zlatý Senátorský sál s trůnem, bělozlatý Taneční sál, Mramorový sál, Canalettův sál s malbami pohledů na Varšavu, rokoková komnata krále Stanislava Augusta Poniatowského), možnost návštěvy galerie Lanckorońských (Rembrandt - Portrét mladé ženy a Učenec u stolu), Zikmundův sloup na Zámeckém náměstí, Saské zahrady s hrobem neznámého vojáka, vyhlídka na moderní čtvrť, Velké divadlo s Apollónovou kvadrigou, kouzlo ulic a parků na Královské cestě s výstavnými paláci a kostely, osobní volno, nebo individuálně muzeum nejslavnějšího polského astronoma - M. Koperníka, třeba Warszawa - město polské gastronomie

3.den

3. den: VARŠAVA, dopoledne vyhlídka ze slavného Paláce kultury a vědy zvaného dortík, vybudovaného ve stylu socialistického realismu v 50. letech, návštěvy muzeí, např. Národní muzeum - Muzeum Narodowe s největšími a nejbohatšími sbírkami umění i užitého umění, unikátní křesťanské malby z egyptského Farsu - 8. století, skvělá díla francouzského, holandského, polského i českého gotického umění (krásný sloh, díla mistra Třeboňského oltáře a Týnského ukřižování, Parléřova madona, Vratislavská madona) a italské renesance, anebo Koperníkovo muzeum, odpoledne odjezd zpět do Prahy, návrat ve večerních hodinách. CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a příp. změnám jízdních řádů.

Ubytování:

hotel

hotel 3*

Není v ceně:

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, večeře, jízdy MHD, veškeré vstupné a vše, co není uvedeno v odstavci Cena zahrnuje.

Strava:

Snídaně - Stravování v ceně je zahrnuta snídaně, ostatní stravování individuálně v rámci programu, 1x organizuje průvodce společnou večeři. Upozornění - ne vždy má vlak Eurocity jídelní vůz.

Doprava:

Vlakem

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

geo-A123-19-201910040202030000

Parametry

Délka
méně než 5 dní
víkend
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Země
Polsko
Pořadatel
GEOPS - CESTOVNÍ KANCELÁŘ, s.r.o.
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....vlakem
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...místní kuchyni
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky