Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku
 • Turistika v Portugalsku

Turistika v Portugalsku

27 990,00 Kč

Popis zájezdu Rota Vicentina, stezka podél divokého jihozápadního pobřeží Atlantického oceánu, je neobjevenou turistickou destinací Portugalska. Právem byla oficiálně certifikována jako jedna z nejkvalitnějších turistických tras v Evropě z důvodu řady faktorů včetně kvality terénu, značení, krajinné krásy a bezpečnosti. Její délka dosahuje 450 kilometrů a je symbolicky zakončena u mysu Svatého Vincenta, který byl ve středověku pokládán za konec světa.
Během našeho putování na vás dýchne atmosféra portugalské dobyvatelské éry, ale i kombinace divoké přírody a poklidného života tamních rybářů a farmářů. Objevte s námi nedotčenou krásu této chráněné krajinné oblasti v samotném srdci tamního přírodního parku.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
29.09.19 - 06.10.19 7 27 990,00 Kč
 Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí27 990,00 Kč
 Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí27 990,00 Kč
 Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí27 490,00 Kč
 Dítě od 0 do 1,99 let ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí990,00 Kč
 Příplatek za samostatný pokoj6 490,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-neděle
Počet

Program:

1

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Přílet do Fara/Lisabonu. Transfer do hotelu a ubytování.

2

2. den - etapa č. 1: Tradiční vesnice Aljezur – pláž Arrifana = 9 km První den zahájíte návštěvou vesnice Aljezur, kde vystoupáte až ke zříceninám starověkého maurského hradu, odkud se rozprostírá úchvatný výhled po okolí. Za návštěvu stojí i tamní trh s voňavými portugalskými dobrotami. Dále se vydáte převážně pobřežní trasou k pláži Arrifana. Cestou si do syta užijete svěžího atlantského vzduchu kořeněného vůní subtropických rostlin a bylin, který je tak charakteristický právě pro portugalské západní pobřeží. Možnost koupání.

3

3. den - etapa č.2: Zelená krajina vnitrozemského Alenteja = 16 km Etapa tohoto dne povede zelenou krajinou Alenteja, podél řek, potoků a zemědělských polí. Budete procházet kolem eukalyptů i lesů korkových dubů, z jejichž kůry se vyrábí věhlasný portugalský korek. V cíli na vás čeká odpočinek v podobě koupání na místě ukrytém mezi skalami.

4

4. den – etapa č. 3: Pobřežní stezka od majáku Cabo Sardão = 12 km Maják Cabo Sardão tyčící se mezi majestátními útesy je jediné místo na světě, kde čápi hnízdí na mořských útesech. A právě zde odstartujete další túru vašeho dobrodružství podél divokého pobřeží Atlantiku. Malé rybářské přístavy, cihlově zbarvené písečné duny, pozorování stěhovavých ptáků a vůně borovicového lesa jsou opravdovým balzámem pro středoevropskou duši. Výlet zakončíte návštěvou tradiční vesničky Zambujeira do Mar a koupáním na jedné z přilehlých pláží.

5

5. den - etapa č. 4: Nejvyšší vrchol jižního Portugalska a koupání v Odeceixe = 7 km Prvním cílem této etapy bude výstup na Fóiu, nejvyšší horu jižního Portugalska, odkud se rozprostírá krásný pohled do okolí. Dalším bodem programu je zastávka v malebné vesnici Odeceixe, které dominuje kouzelný větrný mlýn. Finálním cílem bude koupání na pláži Prai de Odeceixe, kde spojení oceánu a řeky vytváří klikatící se lagunu. Můžete se tak koupat jak v řece, tak v oceánu.

6

6. den - etapa číslo 5: Divokým pobřežím k vesnici Porto Covo = 13,5 km Den zahájíte túrou podél typického divokého pobřeží Atlantiku. Budete se kochat nekončícími horizonty za majestátními vápencovými útesy, skrytými plážemi i písečnými dunami zdobenými barevnými květy. Putování zakončíte příjemnou relaxací ve vesničce Porto Covo, kde se můžete osvěžit na jejích přírodních plážích.

7

7. den - etapa číslo 6: Mýtický „konec světa“ = 13 km Poslední den se vydáte převážně pobřežní stezkou vedoucí až na samotný „konec světa.“ Zlatým hřebem týdenního putování bude maják svatého Vincence, u kterého se ocitnete na nejjihozápadnějším cípu pevninské Evropy. Za poslechu rozbouřených vln Atlantiku jako byste slyšeli ozvěny hlasů dávných námořníků a poutníků.

8

8. den: ODLET Přejezd do Fara / Lisabonu a následný odlet do Prahy. 

9

10

Strava:

Polopenze - Polopenze

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

del-676-TGID-1-1

Parametry

Délka
týden
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Země
Portugalsko
Pořadatel
Delfín travel s.r.o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po památkách
Koupat se...v moři
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...místní kuchyni
Povalovat se...na pláži
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...památky