K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy
 • K pramenům posvátné Gangy

K pramenům posvátné Gangy

59 800,00 Kč
Vysokohorskou oblast indického Himálaje nazývají Indové Zemí bohů. Po celá staletí se právě sem uchylují jógini, svatí muži a mystici, aby v samotě a tichu zakoušeli prožitek boží přítomnosti. Spolu s nimi sem proudí i zástupy poutníků dychtivých spatřit zřídlo životadárné Gangy, k níž se jako k posvátné řece upínají stamiliony hinduistů. Připojíme se k nim i my, abychom se v džípech po silničkách klikatících se nad strmými srázy i pěšky po starodávných poutních cestách vyšplhali k pramenům Gangy a k chrámům ukrytým v náručí velehor. Tato cesta rozhodně není klasickým poznávacím zájezdem. Je to pouť, která změní váš život!Poznámka:Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.Upozornění:Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu pohybu ve vyšší nadmořské výšce. Součástí zájezdu jsou také celodenní túry. Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".Velikost skupiny:6–15 účastníkůNáročnost:V programu zájezdu jsou dva celodenní pochody, absolvované jen s lehkými zavazadly, které zvládne kdokoliv, kdo je zvyklý na pravidelný rekreační pohyb. Pro zvládnutí pouti ke chrámu v Kédarnáthu a k ledovcové jeskyni Gómukh není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, ale jen momentální dobrý zdravotní stav. Nejvyšší místo na trati leží mírně nad 4000 m n.m. a během cesty k němu obvykle nikdo netrpívá vysokohorskou nemocí.Zájezd je náročný také procestovanou vzdáleností, stavem silnic v indickém Himálaji a jednoduchými hygienickými i ubytovacími podmínkami – to vše vyžaduje notnou dávku trpělivosti, kterou by však měl každý správný poutník přirozeně mít.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1.–2. den

Praha – Dillí – Haridvár: přílet do Dillí a přesun vlakem do Haridváru – „Bráně k bohu“ a jednomu ze čtyř nejposvátnějších míst celé Indie, kde Ganga opouští Himálaj a rozlévá se do nekonečné severoindické nížiny; večerní obřad áratí na počest Gangy, odehrávající se na schodech (ghátech) vedoucích do řeky.

3. den

Haridvár – Rišikéš: prohlídka města, kde se jednou za 12 let koná největší náboženský festival na světě (Kumbhamélá) – na nábřeží gháty Har kí pér s tisícovkami koupajících se věřících; lanovkou ke chrámu bohyně Mánasy s výhledem do širokého okolí; odpoledne přesun do Rišikéše a seznámení s „hlavním městem jógy“, které v 60. letech proslavila britská kapela Beatles.

4. den

Rišikéš – město jógínů a ášramů: sjezd kousku řeky na raftech a procházka po březích Gangy s mnoha chrámy, ášramy, poustevnami svatých mužů a zástupy poutníků.

5. den

Rišikéš – Gangotrí: celodenní přejezd mikrobusem či džípy do Gangotrí (3140 m n.m.) – cestou úchvatné výhledy na himálajské masivy, hluboká údolí i dravou řeku, která se v nich klikatí.

6. den

Gangotrí – Bhódžbása: celodenní pouť nalehko (4–6 h) do osady Bhódžbása (3775 m n.m.), rozprostírající se v nádherném údolí, přímo v lůnu velehor, pod majestátním vrcholem Šivlingy (6543 m).

7. den

Bhódžbása – Gómukh – Gangotrí: za svítání poslední úsek pouti k hlavnímu pramenu Gangy, jenž pod jménem Bhágíráthí vytéká z ledovce na místě zvaném Gómukh – Kravská tlama (4023 m), poté návrat do Gangotrí.

8. den

Gangotrí – Guptakáší: celodenní odpočinkový přesun mikrobusem či džípy do pomyslného srdce Země bohů (Déva bhúmi) a strategického středu naší poutní cesty – šťavnatě zelená nekonečná údolí, po jejichž úbočí se klikatí silničky; terasovitá rýžová políčka, poustevny svatých mužů, při dobrém počasí výhledy na zasněžené himálajské velikány na obzoru.

9. den

Guptákáší – Kédarnáth: za svítání krátký přesun do Gaurikundu a odtud celodenní pouť nalehko (6–8 h) k jednomu z nejposvátnějších míst celé Indie (3584 m n.m.) – ke kamennému šivaistickému chrámu v Kédarnáthu, který podle legendy nechal v 8. stol. vystavět nejvýznamnější indický filozof Šankara a nedaleko nějž pramení Mandákiní, další z přítoků Gangy.

10. den

Kédarnáth – Rudraprajág: pěšky zpět do Gaurikundu a mikrobusem či džípy do Rudraprajágu na soutoku Mandákiní a Alaknandy, přítoků Gangy – návštěva chrámů tyčících se vysoko na skále nad soutokem.

11. den

Rudraprajág – Badrináth: pokračování po klasické poutní trase do Badrináthu – nejsnáze dostupného, ale neméně posvátného místa v indickém Himálaji, prohlídka zdejšího významného višnuistického chrámu.

12. den

Badrináth – Džjóšímath: dopoledne krátká pěší výprava do vesnice Mana a k vodopádu Vasudhara; odpoledne přesun do Džjóšímathu a výjezd lanovkou na Auli (3048 m n.m.) – nádherný výhled na Nandá Déví (7816 m n.m.), druhou nejvyšší horu Indie.

13. den

Džjóšímath – Haridvár: celodenní přejezd do Haridváru s krátkými zastávkami na několika poutních místech, kde se v dramatickém prostředí stékají další přítoky Gangy (Nandaprajág, Karnaprajág, Dévaprajág); noční lehátkový vlak do Dillí.

14. den

Dillí: návrat do hektického života a moderního světa; celodenní poznávací okruh po hl. m. Indie, které nám vytvoří vhodnou kulisu pro nezbytnou reflexi vykonané pouti – impozantní muslimský komplex Kutub Mínár  s nejstarší mešitou v Indii i záhadným nerezavějícím sloupem, Humájúnova hrobkacoby předchůdce Tádž Mahalu, baháistický Lotosový chrám, moderní památník Brána Indie a Prezidentský palác – architektonický skvost někdejší Britské Indie, pestrobarevný hinduistický chrám Lakšmí Nárájan a podvečerním ruchem pulzující sikhská modlitebna Bangla sáhib.

15. den

Dilíí – Praha: ranní přesun na letiště a odlet, večer přílet do ČR.

Ubytování:

hotel 2*

Není v ceně:

indické vízum – 2400 Kč

jednolůžkový pokoj (mimo jednu noc ve stanu) – 5600 Kč

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha-Ruzyně

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

DUMMY

Parametry

Délka
dva týdny
Kontinent
ASIE
Měsíc
2019-září
2019-říjen
Země
Indie
Pořadatel
CHINA TOURS s. r. o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po horách
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....v autě s dobrodružstvým
Jezdit ....vlakem
Plout...na raftu
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Pozorovat památná místa
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...místní tradice a slavnosti
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky