Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti
 • Sečuán – země hojnosti

Sečuán – země hojnosti

72 800,00 Kč
Sečuán je země hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v jeho slavné tradiční opeře. Jedna z největších čínských provincií je bohatá na nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a usměvavé obyvatele mnoha různých etnik. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu pak zdobí tibetské kamenné domky jakoby nastrojené v barevných košilkách. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu. Zde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky do pokrmů světoznámé sečuánské kuchyně. Ve výčtu místního bohatství nesmíme zapomenout ani na tvář neslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou.Upozornění:Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodnících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n.m., někde i více.Velikost skupiny:6–16 účastníkůNáročnost:Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodnících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n.m., někde i více.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
09.09.20 - 23.09.20 14 72 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-středa
Počet

Program:

1.–2. den

Praha – Chengdu (Čcheng-tu) – Chuanzhusi (Čchuan-ču-s'): ranní přílet do hl. m. provincie; prohlídka buddhistického kláštera Wenshu  (Wen-šu)a následný celodenní přejezd směrem na sever do oblasti dvou nejkrásnějších národních parků Číny.

3. den

Chuanzhusi – Huanglong  (Chuang-lung) – Jiuzhaigou (Ťiou-čaj-kou): prohlídka prvního NP Žlutý drak s nádhernými travertinovými kaskádami – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou, pěší sestup a přejezd k druhému NP. 

4. den

Jiuzhaigou : celodenní prohlídka NP zvaného "údolí Devíti vesnic" šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňové vodopády, smaragdová jezírka, hluboké lesy, "tibetské" vesničky a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy "hop-on hop-off" s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).

5. den

Jiuzhaigou – Songpan (Sung-pchan) – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min (zastávka u pamene); cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan a majestátní 93 m vysoký travertinový vodopád Zhaga. 

6. den

Wenchuan – Danba (Tan-pa): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi; odpolední přejezd do oblasti Danba.

7. den

Danba: celodenní částečně pěší návštěva tibetských vesniček Jiaju (Ťia-ťü) a Zhonglu (Čung-lu) – s pestrobarevnými domečky a strážními věžemi – nádherně položených ve svahu nad hlubokým údolím vymodelovaným soutokem Velké a Malé zlaté řeky.

8. den

Danba – NP Siguniangshan  (S’-ku-niang-šan) – Rilong: přejezd do vstupní brány „čínských Alp“ – pohoří Čtyř dívek (Siguniangshan) s nejvyšším vrcholem 6250 m; výlet do údolí Dlouhé plošiny – Changping (Čchang-pching) s výhledy na všechny Čtyři dívky, fakult. částečně možnost ze sedla malých klidných koníků (nejlepší způsob, jak si vychutnat krásu místní přírody).

9. den

Celodenní návštěva další části pohoří Čtyř dívek – 29 km dlouhé nádherné údolí Dvou mostů – částečně turistickými autobusy s pěšími zastávkami v nejzajímavějších místech.

10. den

Rilong – Shangli (Šang-li): půldenní sjezd z horských oblastí dopodhorského pásma se šťavnatou stále zelenou vegetací; pozdní odpoledne v malebném Shangli ležícím na staré obchodní cestě Koní a čaje – procházka vesničkou, rezidence klanu Han (Chan), most Dvou nesmrtelných.

11. den

Shangli – Bifengxia (Pi-feng-sia) – Baoguo (Pao-kuo): ranní atmosféra vesničky bez davů turistů;  návštěva chovné stanice pandy velké v jejím přirozeném horském prostředí spojená s dvouhodinovým průchodem dramatickou soutěskou Bifeng; odpoledne přejezd pod posvátnou horu Emei (E-mej) – nocleh v klášteře v Baoguo a magický večerní areál zcela bez turistů.

12. den

Baoguo – Leshan (Le-šan) – Bambusové moře: před snídaní možnost pozorování ranní klášterní modlitby, procházka do dalšího v subtropické zeleni umístěného kláštera Fuhu (Fu-chu); půldenní prohlídka areálu Velkého Buddhy v Leshanu; v podvečer příjezd do Bambusového moře.

13. den

Bambusové moře – Qianwei (Čchien-wej): půldenní návštěva centrální části unikátního bambusového lesa přezdívaného vzhledem k rozloze "moře" – výstup na Útes nebeských pokladů, procházka Smaragdovým loubím, Duhový vodopád a možnost ochutnávky bambusových specialit; odpoledne přejezd do Qianwei.

14.–15. den

Qianwei – Chengdu – Praha: návštěva konfuciánské akademie; hodinová jízda historickou parní úzkokolejkou sečuánským venkovem do bývalého hornického městečka a převýchovného tábora Bagou (Pa-kou); návrat do Chengdu – vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík, večerní pásmo tradiční sečuánské kultury včetně opery měnících se tváří; pozdě večer odlet domů, přílet do ČR druhý den. 

Ubytování:

hotel 2*

Není v ceně:

čínské vízum – 3300 Kč

jednolůžkový pokoj – 6980 Kč

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha-Ruzyně

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@ca-aktivni-dovolena.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

cht-11261-33320012

Parametry

Délka
dva týdny
Kontinent
ASIE
Měsíc
2020-srpen
2020-září
2020-říjen
Země
Čína
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....na koni, slonovi, velbloudovi
Jezdit ....vlakem
Ochutnávat...místní kuchyni
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...místní tradice a slavnosti
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě