Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí
 • Z Pekingu do Dillí

Z Pekingu do Dillí

82 800,00 Kč
Vydejte se s námi na putování z Číny až do Indie a navštivte ta nejzajímavější a nejznámější místa východní a jižní Asie. Místa, jež se pro svou jedinečnost dostala pod ochranu UNESCO. V Číně uvidíme vyhlášené památky: tajuplné Zakázané město, slavnou Dlouhou zeď či "osmý div světa", tzv. Hliněnou armádu. V Tibetu si prohlédneme bývalé sídlo dalajlamů Potálu a nádherně položený klášter Gandän. Pak přeletíme nad hlavním himálajským hřebenem a při troše štěstí uvidíme z letadla i nejvyšší horu světa – Mt. Everest. V Nepálu se projdeme po starých královských městech Káthmándského údolí. Na závěr se v Indii necháme okouzlit Tádž Mahalem, nejslavnějším pomníkem lásky, pokocháme se růžovými zdmi Džajpuru a užasneme u nerezavějícího sloupu nad technologiemi starých civilizací.Poznámka:Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.Upozornění:Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".Velikost skupiny:8–18 účastníkůNáročnost:Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – ve Lhase a okolí se pohybujeme v nadmořské výšce přes 3500 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.Naše doporučení:Napříč asijským kontinentem po stopách UNESCO komfortně! Jedna z nejoblíbenějších tras, během níž poznáte 4 jedinečné země a jejich kulturu za pouhých 15 dní.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
08.04.20 - 23.04.20 15 82 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-čtvrtek
+
27.07.20 - 11.08.20 15 82 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-úterý
+
03.09.20 - 18.09.20 15 82 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-pátek
Počet

Program:

1.–2. den

Praha – Peking: procházka po náměstí Tian'anmen (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů do r. 1911, které bylo téměř 500 let uzavřeno běžným smrtelníkům; moderní bulváry i zapadlé mizející uličky; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď  , přezdívanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka (jen z venku) u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: chrám Nebes, místo, kam se chodili císařové modlit za dobrou úrodu; Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) s nesčetnými altány a pavilony; noční přejezd lůžkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; Hliněná armáda  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; monumentální 14 km dlouhé hradby; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a jídelní stánky s typickými specialitami.

6. den

Xi'an – Lhasa: dopoledne přelet do hl. m. Tibetu – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang v samém srdci starého města, náměstí Barkhor s poutním okruhem, uličky staré Lhasy.

7. den

Lhasa: palác Potála  – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městem; klášter Sera – jeden z největších klášterů sekty Gelugpa.

8. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

9. den

Lhasa – Káthmándú: dopoledne přelet přes hlavní himálajský hřeben do hl. m. Nepálu; seznámení s obchodní čtvrtí Thamel.

10. den

Celodenní okruh po Káthmándském údolí – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s nádherným výhledem na celé údolí.

11. den

Káthmándú – Dillí: ranní přelet do hl. m. Indie; okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub mínár  s nerezavějícím železným sloupem, Humájúnova hrobka , moderní chrám bohyně Lakšmí, India Gate i prezidentský palác.

12. den

Dillí – Džajpur: dopoledne návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , místo zpopelnění Mahátmy Gándhího – Rádžghát; odpoledne přejezd do hl. m. Rádžasthánu.

13. den

Džajpur – tzv. "Růžové město" (nový zápis UNESCO v r. 2019): středověká astronomická observatoř Džantar Mantar , sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. "palác větrů"; jantarová pevnost Ámbér  – fakultativní možnost projížďky na slonech.

14. den

Džajpur – Ágra: přejezd se zastávkou u nádherně zachované stupňovité studny ve vesnici Ábhanérí; prohlídka Fatéhpur Síkrí  opuštěného města velkého mughalského císaře Akbara.

15.–16. den

Ágra – Dillí – Praha: nejslavnější hrobka láskyTádž Mahal  zalitá ranním sluncem; mohutná Červená pevnost – sídlo mughalských císařů, málo známá, ale překrásná hrobka Itimád-ud-daula, předchůdce Tádžmahalu; odpoledne návrat do Dillí – volno na nákupy a poslední večeři; 16. den ráno odlet do ČR, přílet večer.

Ubytování:

hotel 3*

Není v ceně:

indické vízum – 2400 Kč

čínské vízum – 3300 Kč

jednolůžkový pokoj – 8760 Kč

nepálské vízum – 25 USD (platí se při vstupu)

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha-Ruzyně

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@ca-aktivni-dovolena.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

cht-4687-33345022

Parametry

Délka
dva týdny
Kontinent
ASIE
Měsíc
2019-listopad
2019-říjen
2020-březen
2020-duben
2020-květen
2020-srpen
2020-září
2020-červenec
Země
Indie
Nepál
Čína
Aktivita
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....na koni, slonovi, velbloudovi
Jezdit ....vlakem
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...místní kuchyni
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky