Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža
 • Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

72 800,00 Kč
Ochutnejte skutečnou lahůdku připravenou pro zkušené cestovatele. Zavedeme vás na atraktivní, a přesto neznámá místa s bohatou historií, zasazená v nádherné přírodě. První chrámy navštívíme v severním Laosu a pokračovat budeme povodím Mekongu až na jih. Projedeme se mezi čtyřmi tisíci ostrovy a při troše štěstí spatříme i místní sladkovodní delfíny. V Kambodži nás kromě proslulého Angkoru čekají i další, neprávem opomíjené klenoty khmerské civilizace, např. i jeden zcela čerstvě zapsaný na seznam Světového dědictví UNESCO. Zavítáme také na málo navštěvovaný východ země – poznat zajímavá etnika a spatřit kráterová jezera a vodopády.Velikost skupiny:8–16 účastníkůZáložka Něco navíc:V úseku mezi ostrovy Si Phan Don na jihu Laosu a městem Kratie v Kambodži se můžeme setkat se sladkovodními delfíny. Správný přírodovědný název tohoto tvora je orcela tuponosá a dlouho byla považována za vyhynulou. Žije v řekách jihovýchodní Asie a živí se rybami. Dorůstá až do délky dvou metrů, má vyklenutou hlavu a typický delfíní "zobák" je jen naznačený.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
27.02.20 - 15.03.20 17 72 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-neděle
Počet

Program:

1.–3. den

Praha – Luang Phrabang: letecký přesun do Laosu; Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie na březích veletoku Mekong, starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou a jedinečnou atmosférou.

4. den

Luang Phrabang: výlet lodí k jeskyním Pak Ou – místo stovek Buddhových soch; vodopády Kuang Si a možnost koupání v přírodních jezírkách; procházky královským městem.

5. den

Luang Phrabang – Vang Vieng: přejezd krajinou serpentin s úchvatnými výhledy.

6. den

Vang Vieng: odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů – výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi; koupání v Modré laguně – možnost zapůjčení kol či nenáročné plavby na kajacích.

7. den

Vang Vieng – Vientiane: hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. – široké bulváry lemované stromy, Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket.

8. den

Vientiane – Čampasak: ranní přelet na jih do Pakse; jízda náhorní plošinou Bolaven s vesnicemi etnických menšin – plantáže laoského čaje a proslulé kávy, vodopády Tat Fan v nedotčené džungli; příjezd do Čampasaku.

9. den

Čampasak – ostrov Khong: prohlídka khmerského chrámového komplexu Wat Phu z 8.–11. stol.; mohutnévodopády Khon Pha Pheng; Si Phan Don – jízda loďkou mezi proslulými "4000 ostrovy" na řece Mekong, železniční most klenoucí se nad ostrovy, procházka k půvabnému vodopádu Li Phi; nocleh na ostrově Khong.

10. den

O. Khong – Banlung: přechod hranic do Kambodže a pokračování do Banlungu – hl. m. provincie Ratanakiri proslulé panenskou přírodou.

11.–12. den

Ratanakiri: výlety v okolí Banlungu – tyrkysové vody kráterového jezera Yeak Laom, plavba po řece Se San – vesnice etnických menšin, vodopády Ka Chhang a Katieng.

13. den

Banlung – Kratie: celodenní přejezd do Kratie; v podvečer jedna z největších atrakcí tohoto úseku Mekongu – pozorování sladkovodních delfínů.

14. den

Kompong Cham – Kompong Thom: pokračování dále do nitra Kambodže – živoucí chrám Wat Nokor; pokračování podél řeky Sen k proslulému souboru chrámů Sambor Prei Kuk rozesetých uprostřed džungle.

15. den

Sambor Prei Kuk (chráněný UNESCO od r. 2017) – Siem Reap: desítky chrámů v komplexu bývalého hl. m. kdysi mocného království Čenla; pokračování do Beng Mealea – prohlídka chrámu ukrytého před zraky většiny turistů v husté džungli – předobraz Angkor Watu s unikátní atmosférou; pokračování do Siem Reapu.

16. den

Angkor Wat : toulky mezi ruinami jedinečného komplexu chrámů – Angkor Thom, Bayon, Sloní terasa, Ta Prohm, Banteay Kdei a mnohé další; fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem nad Angkorem.

17.–18. den

Siem Reap – Praha: zakončení pobytu projížďkou po jezeře Tonle a návštěva plovoucích vesnic; odlet do ČR, návrat 18. den.

Ubytování:

hotel 2*

Není v ceně:

kambodžské vízum – 30 USD

jednolůžkový pokoj – 7200 Kč

laoské vízum – 30 USD

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha-Ruzyně

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

cht-5731-33376012

Parametry

Délka
déle než dva týdny
Měsíc
2020-březen
2020-únor
Země
Kambodža
Laos
Pořadatel
CHINA TOURS s. r. o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Chodit...pralesem
Jezdit ....na kole po horách
Koupat se...ve vodopádu
Létat...balónem
Plout...na kánoi, kajaku
Plout...na vodním skůtru
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...jeskyně
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky