3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena
  • 3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena
  • 3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena
  • 3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena
  • 3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena

3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena

119 990,00 Kč

Expresní zájezd po nejkrásnějších místech Afriky. Malované Kapské město, nejmohutnější vodopády Afriky a nejlepší safari. Odběhněte na chvíli z práce a odpočiňte si v exotické Africe, která je nám velmi blízko. Lanovka na Stolovou horu, ochutnávka nejlepších vín v Groot Constancia, rozkošní tučňáci, divoké scenérie na Mysu dobré naděje, potápění s velkým bílým žralokem, safari v krajině slonů v terénních autech, nejkrásnější vodopády na světě, bungee jumping či procházka se lvi. Přelet nad Atlantickým oceánem na ostrov uprostřed oceánu a jedno z nejodlehlejších míst světa, na Svatou Helenu. Čarovný ostrov, který stojí zapomenutý v čase. Jedinečná premiéra na českém a slovenském trhu.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
22.11.19 - 05.12.19 13 119 990,00 Kč
 Dospělá osoba119 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-čtvrtek
Počet

Program:

1

Odlet z Evropy, přelet přes celou Afriku až na její konec.

2

Přílet do města, které mnozí označují za nejkrásnější město světa. A mají pravdu. Úžasná poloha mezi modrým oceánem a obrovskou Stolovou horou, svahy porostlé vinnou révou evokují ráj na zemi. I proto naše první kroky povedou na úpatí Stolové hory. Našimi auty vyjedeme ke stanici lanovky. Ti, kteří chtějí ulovit větší zážitky, budou mít možnost na "Stolovku" vystoupat pěšky. SEN zná nejlepší turistický chodník a vy se dotknete úžasné přírody ve středu 3-miliónového města. Na výstup máte 2 hodinky. SEN rekord je 52 minut. Lanovkáři se na vrcholu hodinku projdou, dají si výbornou kávičku a vyfotí si damany skalní. Procházka směřuje k Maclears Beacon a každý si vychutná výhledy na Robben island, kde byl 18 let vězněn Nelson Mandela, ale i výhledy na Lví hlavu, Ďáblův vrchol a 12 apoštolů na jihu. Už všichni chápeme, proč je Cape Town tak oceňován. Společně se svezeme panoramatickou, otočnou lanovkou dolů. Ubytování v absolutním centru města. Večer procházka s průvodcem nejdelší ulicí města plnou historických viktoriánských domů. Ochutnáte na večeři talíř s ražniči z pštrosa, krokodýla, kudu? Nebo vyzkoušíte steaky, které mohou klidně konkurovat těm argentinským? Africká hudba nás dostane do varu. Jsme v Africe, na kontinentu, odkud pocházíme a jaksi to cítíme. Se SNEM jsme tu jako doma!

3

Za nejkrásnějšího světla vyrážíme na den, který bude pro vás jedním z nejlepších ve vašem životě. Hory a bouřlivé moře 50 km jižně z Kapského města. Lachtani, tučňáci a hrozny plné cukru, které tvoří úžasné vína. Kapské Město a jeho okolí má úžasné mikroklima. Zátoky, kde bylo překladiště dřeva (Hout Bay), zátoky známé sebevraždou desítek velryb, míříme do národního parku Table Mountain (UNESCO), na absolutní jih kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minutová procházka k majáku na Mysu a pak úžasný hodinový trekking (přímá vzdálenost mezi body je 2,3 km) nádhernou přírodou kolem Diasovy pláže s úžasnými výhledy a foto pauzy k Mysu Dobré naděje. Zde v roce 1488 přistál Portugalec Bartolomeu Dias a v roce 1895 ho obeplul i pradědeček našeho ředitele Luboše Fellnera. Víte, jak daleko je odsud k vám domů? Kilometrovníky vám to řeknou. Místo bouří, jehož se námořníci obávali, ale když ho porazili, tak byla velká šance zbohatnutí. Dále na jih je už jen Antarktida. Po obeplutí mysu již námořníci nemířili na jih, ale na východ do klidnějších vod. Nádherné pláže, tyrkysový ledový oceán, ráj pro ptáky, divoká příroda, jakou naleznete pouze zde. Bludný Holanďan, vrchy hottentotů a obrovská zátoka False Bay. Třetí nejstarší město země, stovky tučňáků. Vykoupete se nebo alespoň svlažíte nohy? Pláže jsou plné surfařů a žraloků bílých. Od června do listopadu je šance vidět velryby. U pláže, kde surfovala Agatha Christie, odbočíme opět ke Stolové hoře a zamíříme do nádherných vinic. Ne ledajakých, ale těch nejstarších v subsaharské Africe s více než 330 letou kontinuální historií. Projdeme se vinicemi, scenerie jsou nádherné. Hlavní dům je skvělou ukázkou první holandské architektury z dob prvního guvernéra Simona van der Stela (17. století). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc přes barikové Chardonnay až po speciální sorty červeného. Pinotage je sorta, kterou si určitě zamilujete. Za posledních 10 let vína z této unikátní vinice dostaly 66 zlatých medailí. Specialitou je, že vína z těchto vinic si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruzští a francouzští králové, ve svých dílech ho vzpomíná Charles Dickens či Charles Baudelaire ho, v Květy zla, přirovnává ke rtům milované. Luxus, kvalita a historie v jednom by mohly být závěrem nádherného dne. Ještě ná čeká skvělá večeře. Dáte dnes prioritu mořským potvorám? Studený oceán produkuje ty nejlepší na světě. Krevety, ústřice, úžasné mušle či ryba, kterou najdete pouze zde v okolí města. V SEN doporučujeme restauraci Den Anker (Kotva) umístěnou ve starém hangáru, ale dnes jde o jednu z nejluxusnějších restaurací města na březích přístavu. Mnoho druhů piva z rodinných pivovarů a vinná karta oceněna jako "Platinium" podle Dinners club. Ideální čas na rozhovory s novými kamarády z vaší skupinky. Takový den plný zážitků dokážeme zorganizovat po 24 letech zkušeností a kontaktů! Jsme tu pro Vás.

4

Se zkušeným SEN průvodcem se bezpečně projdeme absolutním centrem města, navštívíme trhy s výrobky a suvenýry z celé Afriky. Úžasným zážitkem nejen pro fotografy bude pestrobarevná čtvrť Bo- Kaap. Domečky červené, zelené, žluté barvy, hnědé, černé, tyrkysové. Muslimská čtvrť, indicko- malajská komunita a koření od vzniku světa. Muzeum diamantů na místě, kde se těží a obchoduje se s nimi nejvíce. Vysvětlíme si těžbu, ale i zpracování a uvidíte kopie těch nejznámějších a nejdražších diamantů světa. Vkusné výrobky za nejlepší ceny. Fotbalový stadion je architektonickým skvostem jakož i nejnavštěvovanější atrakce celého kontinentu, kterým je nově postavený Waterfront. Množství restaurací, obchodů, místo procházek, kde se vždy něco děje. Dokonalá rozloučení s Kapským městem a pokud Vám chybí adrenalin, tak fakultativně Vám můžeme zajistit i potápění s bílým žralokem. Právě v okolí Kapského města jsou nejlepší možnosti na jeho pozorování, protože zde žije jeho oblíbená pochoutka, lachtan. Zkusíte to? Objednejte si tento velmi vyhledávaný zážitek hned teď (fakultativně).

5

Dnes letíme na sever a čeká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Časný ranní přesun na letiště a přelet s krátkým přestupem v Johannesburgu. Kolem oběda přistáváme na Vic Falls. Vstoupíme na místo, kde Doktor Livingstone objevil nádherné monumentální vodopády, které domácí volají Mosi Oa Tunya - Kouř, který hřmí. Přesvědčíte se o tom, že je to pravda. Budeme mít dostatek času na to, abychom si tento přírodní div užili. V roce 2008 byl zvolen mezi 7 přírodních divů světa. Pokud jste byli na vodopádech Iguazú nebo Niagara, zde si budete připadat jako objevitel. Minimum návštěvníků ve Vás vyvolá tento pocit. Buďte opatrní, na většině úseku není vybudováno zábradlí. Dokonalá divočina. Prohlídka města a okolí, kde není ničím neobvyklým, když tu běhají sloni, antilopy, na křižovatce se pasou prasata savanová a před supermarketem se krmí paviáni. Zimbabwe se postupně dostaneme pod kůži. Jaký je rozdíl mezi Matabele a Shona? Odkud je Bobby?

6

Safari. Celodenní safari v Botswaně na břehu řeky Chobe. Sedneme do stylových safari aut a vydáme se pozorovat hrochy, krokodýly, lvy, impaly a hlavně slony. Kombinované safari na souši a na vodě. Chobe patří mezi deset nejlepších parků světa a je jednoduše úžasné. A co se týče slonů jde o nejlepší národní park světa. Botswana má rostoucí populaci díky dodržování zákazu lovu slonů. "Utíkají" sem sloni i z okolních zemí a hledají zde bezpečí. A slon je úžasné zvíře - dokáže se přizpůsobit extrémně suché zemi, jako je namibská poušť, nebo zelené krajině, jakou je například Zimbabwe. Stádo vede alfa samice, která si vychovává svou nástupkyni. Tu většinou najdete na konci skupiny. Celý den strávíme v africké divočině. BOTSWANA je africkou zemí, která předběhla i většinu evropských zemí. Nejstarší africká demokracie, stabilní politika a trvale udržitelný cestovní ruch. Chobe je příkladem toho, jak Afrika umí využít své přírodní bohatství.

7

Volný den na vodopádech, během kterého můžete absolvovat různé fakultativní aktivity. Pokud jste aktivní a nemáte rádi odpočinek, zvolte si 3v1. Absolvujete vyhlídkový let vrtulníkem nad vodopády, procházku se lvy v soukromé rezervaci a budete se při západu slunce plavit po řece Zambezi v národním parku na klidné řece nad vodopády. Zde máte šance spatřit slony, žirafy, antilopy, hrochy a krokodýly na břehu či ve vodě. Let vrtulníkem nezabere mnoho času. Viktoriiny vodopády byly v roce 2008 zapsány na seznam 7 přírodních divů. Proleťte se nad tímto zázrakem a užijte si pohled na "Kouř, který hřmí" z výšky 600 metrů. Za 12 minut uděláte nad vodopády dvě "osmičky" a každý tak má šanci se spravedlivě pokochat. Celá aktivita trvá přibližně 1,5 hodinu, odlety jsou každých 30 minut. Poletíte nad horním tokem řeky před vodopády a přes samotné vodopády k místu, kde začíná úžasný kaňonový systém řeky Zambezi. Vstupné do národního parku ve výši 15 USD se hradí přímo na místě. Venčili jste už psa? Pojďte se projít se lvy. Strávíte s nimi přibližně 50 minut, v rámci malé skupinky se budete střídat během chůze a focení a každý se v přítomnosti lvů ocitne na chvíli sám. Už 10měsíční lev má výšku dospělého, menší lvíčata jsou zase neuvěřitelně roztomilé. Celá aktivita zabere přibližně 3,5 hodiny z Vašeho dne. Kromě jedinečného zážitku podpoříte program na vypouštění těchto ohrožených šelem do volné přírody v Zimbabwe. Více se dozvíte přímo na místě. Tato aktivita je určena pro osoby starší 15 let s výškou nad 150 cm. Sjíždění řeky Zambezi je považováno za nejdivočejší komerční rafting na světě. To znamená, že je určen téměř všem. Množství peřejí a kilometrů ujetých za jeden den určuje hladina řeky. Zážitek je však garantován, ať projedete peřejí 14 nebo 17. Tato půldenní aktivita bývá nejsilnějším zážitkem na zájezdu vůbec. Běžně zdatný člověk bez strachu z vody ho zvládne. Zažijte pocit splavu teplé ale dravé vody, a udělejte takto Vaši dovolenou více adrenalinovou. Cena zahrnuje: dopravu, rafting, výstroj. Poplatek za vstup do národního parku ve výši 10 USD / 1 osoba platí každý osobně přímo na místě. Pokud chcete zažít další zemi, vydejte se na půldenní výlet do Zambie. Navštívíte městečko Livingstone a stejnojmenné muzeum, které se věnuje přírodě a historii této oblasti. Nedaleko se nachází ukázková tradiční vesnice, kde živě uvidíte, jak kdysi žili lidé u Victoria Falls. Cestou se můžete podívat i na vodopády ze Zambijské strany. Z které jsou hezčí? Na to asi odpověď neexistuje, z každé jsou jiné, ani lepší, ani horší. Stále nemáte dost a máte rádi hodně adrenalinu? Skočte si bungee do 111metrové rokle, kde se téměř dotknete vody v Zambezi. A pokud chcete adrenalinu ještě více, na zipline překonejte kaňon Zambezi, a navíc se zhoupněte na houpačce z mostu. Udělejte krok do neznáma a pohoupejte se na laně kousek nad hladinou vody. Jezdili jste v Thajsku, Indii nebo na Srí Lance na indických slonech? Vyzkoušejte afrického. Není to tak běžné, jelikož afričtí sloni nebyli využíváni pro práci a chybí zde tato historie. O to je tento zážitek unikátnější. Potápěli jste se se žraloky? Co takhle krokodýl? V malém nákupním centru Elephant walk toto můžete zažít. Ponořte se do bazénu s obrovskými krokodýly nilskými. Máte rádi nákupy? Na místním trhu nebo v krámcích na hlavní ulici si užijete. Zde dokoupíte to, co Vám ještě chybí. Hledejte a smlouvejte. Koneckonců, Victoria Falls je nejlepší místo v Africe na tyto aktivity. Vyberte si.

8

Náš pobyt v Zimbabwe končí. Dnes do odjezdu na letiště ještě stihneme to, co se Vám nevešlo do plného programu předešlých dní. Let vrtulníkem nebo procházka se lvi jsou aktivity, které máte možnost ještě stihnout. Nebo budete mít klidné ráno s omamnou vůní červené africké země, nakoupíte poslední suvenýry a připravíte se na odjezd na letiště uprostřed divočiny. Tranzitní nocleh ve městě zlata. Zítra nás čeká let na Svatou Helenu. Držte si všechny palce!

9

Brzy ráno absolvujeme check in na letišti v Joburgu a pokud bude na Sv. Heleně dobré počasí, tak vzlétneme. Přeletíme nad Botswanou a přistaneme ve Windhoeku. Znovu ověříme počasí a letíme nad pobřežím koster k Atlantiku. Po nádherném letu nad oceánem přistaneme na Sv. Heleně. První fotky na letišti, které z každé strany lemuje 300 metrový hluboký sráz. Prohlídku ostrova začneme zostra. Millenium forest, The Barn a pouštní krajina. Deadwood, Longwood a krajina zelená jako Irsko. Poprvé uvidíme Longwood house, kde dožil svůj život Napoleon. Halleyho observatorium, místo, kde tento slavný astronom sledoval hvězdy jižní oblohy. Kostel Sv. Pavla a Plantation house, sídlo guvernéra. Úzké jednosměrné cesty lemované lanovníkem novozélandským. Exkurse historií a komoditami, které ostrov udrželi ekonomicky nad vodou. Pevnost High Knoll a pohled na údolí, které skrývá Jamestown. Přes nejlidnatější město Half Tree Hollow do Jamestownu, kde se zastavil čas. Město námořníků, objevitelů, pirátů a duchů. Check in v našem hotelu. Pěší prohlídka města. The Castle, místo odkud vládne guvernér, schody do nebe tzv. Jakobův žebřík, 699 schodů vedoucích do Half Tree, věznice a muzeum. Přístav Jamestown, jediné místo, kde se dá lodí přistát, už více než 500 let (od roku 1502) vítá návštěvníky Sv. Heleny. Stále nemůžeme uvěřit, že jsem tu. Na skvělé večeři v Anne´s place si uvědomíme, kde jsme, a po večerní procházce Jamestownem uvěříte všemu. Zítra nás čeká další úžasný den.

10

Jamestown se probouzí k životu a my také. Vrátíme se kousek k letišti k mohutné skále The Barn a Millenium forest. Dozvíte se více o životě na ostrově, a jak vlastně ostrov funguje. Sopečnou krajinou, která má sedm odstínů se dostaneme k Bellstone. Kameni, který hraje. Zažijeme déšť, vítr, horoucí slunce, ostrov bude mít rozličné nálady. Lesem lanovníků přejdeme na Sandy bay beach, nádhernou černou sopečnou pláž na návětrné straně ostrova. Koupat se zde bohužel nedá, ale můžete to vyzkoušet. Pozor na medúzy a proudy! Okolní krajina Vám bude připomínat Negevskou poušť. Jen pár minut na to budete v husté tropické krajině nad Sandy Bay. Terénní cestou s foto pauzami se dostaneme až na jihozápadní bod ostrova. Krajina se změnila na Irsko a musíme si dávat pozor na ovce, vítr a strmé srázy. Pocit je však nepopsatelný. Chutný piknik a vychutnávání samoty. Nekonečný horizont, který jde až k Antarktidě. Pro mnohé z Vás bude toto nejkrásnější místo ostrova. Návrat do Jamestownu a objevování mini města.

11

Ranní vyhlídka na Jamestown. „Údolí otroků“, kde žilo více, než 27000 otroků, které zachránily britské hlídky. Hroby mnohých z nich jsou dodnes pod malými domečky místních obyvatelů. Rybí továrna a jediná veřejná pláž na ostrově, kde se dá koupat. Oblíbené místo na piknik. Túra na Flagstaff, magický les na vrcholu a fantastický výhled na The Barn…samozřejmě v případě, že bude svítit sluníčko. Prohlédneme si Longwood house zevnitř. Krásné muzeum, které dokumentuje Napoleonům pobyt na Sv. Heleně. Budete-li pozorní, najdete i jeho posmrtnou masku, postel, na které zemřel a dokonce i zbytek jeho vlasů. Parádní jízda do minulosti. Návrat do Jamestownu. Čas na suvenýry a klidné poznávání centra. Vyzkoušíte jízdu na Jakubovu žebříku? Kávička u Aničky a vpodvečer nás čeká plavba podél ostrova. Jamestown nám zmizí z dohledu a budeme se plavit po klidných vlnách až k hranici mezi návětrnou a závětrnou stranou ostrova. Rozdíl ve vlnách okamžitě uvidíte. Věděli jste, že žraloci velrybí pravděpodobně plánují svoji rodinu právě tady? Je to jediné místo na světě, kde je stejný počet samců i samic. Jedna z teorií je, že právě toto je tajné místo oplodnění. Velmi hluboký oceán s množstvím tajemství. Vody brázdí velryby a kolosálně velké medúzy. Jižní Atlantik je pro skutečné námořníky a dobrodruhy. Návrat do Jamestownu a jsme si jistí, že si dáte výbornou večeři. Pokud jste doposud neochutnali Tungi, tak dnes máte poslední příležitost.

12

Po snídani se půjdeme podívat na Blue Hills, kde možná uvidíme sběr kávy v přímém přenosu. Na búrském hřbitově si vzpomeneme na búry a dávné anglo-búrské války. Zastavíme se v Plantation house a bude-li ještě mezi námi, budeme mít možnost vyfotit se s nejstarším žijícím tvorem na světě, želvou Jonathanem. Věk téměř 200 let, tedy žil ještě v čase Napoleona a Darwina. Se Sv. Helenou se rozloučíme a cestou přes Longwood přijedeme zpátky na letiště. Jestli počasí a Bůh dovolí, tak letadlo přiletí a my odletíme zpět do Johannesburgu. Navštívili jste jedinečné místo, na které budete dlouho vzpomínat. Po příletu do Joburgu nás čeká tranzitní nocleh v hotelu kousek od letiště.

13

Budíček v metropoli Jižní Afriky, městě zlata, které v úplně jiné podobě viděl Cecil Rhodes. Z původních blat vyrostlo za 120 let největší město Afriky jižně od rovníku. Poslední suvenýry a odlet domů na palubě Emirates.

14

Návrat domů.

Není v ceně:

víza, ostatní stravu, fakultativní program a ostatní vstupné, vstupní poplatek 20 britských liber na Sv. Helenu.

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

cks-01558-TGID-1-1

Parametry

Délka
dva týdny
Země
Botswana
Pořadatel
Cestovní kancelář S.E.N., s.r.o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Chodit...po památkách
Jezdit ....na koni, slonovi, velbloudovi
Jezdit ....v autě s dobrodružstvým
Jezdit ....v safari
Koupat se...v oceánu
Létat...na laně nad údolím
Létat...vrtulníkem
Nakupovat...na tržišti
Nakupovat...suvenýry
Ochutnávat...místní kuchyni
Ochutnávat...víno
Plout...na raftu
Plout...na člunu nebo lodi
Potápět se...v moři
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Pozorovat krokodýly
Pozorovat podvodní svět
Pozorovat velryby
Pozorovat žraloky
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...města
Vidět a poznávat...památky
Vidět a poznávat...pouště
Vidět a poznávat...zvěř ve volné přírodě