To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)
  • To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)

30 990,00 Kč

Popis Výjimečný poznávací zájezd, během kterého objevíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Vystoupáte na horu Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy a podél levád. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Dopřejte si kombinaci čarokrásné přírody s turistikou a prožijte Madeiru!

Ubytování

Strava zastávky na oběd během výletů v restauracích vytipovaných průvodcem a ochutnávky tradiční madeirské kuchyni
večeře – průvodce doporučí speciality v okolních restauracích nebo případným ideálním řešením je bufet s místní kuchyní přímo naproti hotelu Jardins d´Ajuda

Informace Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
30.09.19 - 07.10.19 7 30 990,00 Kč
 dospělý30 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-pondělí
+
20.04.20 - 27.04.20 7 29 990,00 Kč
 dospělý29 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-pondělí
Počet

Program:

1

Odlet z Prahy do hlavního města Madeiry, Funchalu, následné ubytování.

2

Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova, během nějž uvidíme nejvyšší madeirské útesy, malebná městečka a vykoupeme se v lávových jezírcích. Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova.Nejprve zamíříme přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul da Serra. Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal. Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově. Krásnými horskými scenériemi následně sjedeme do malebného městečka Porto Moniz, v němž bude dostatek času na oběd, uvidíme i  skalní lávová jezírka, která vznikla již před mnoha tisíci let. Odpoledne nás čeká první seznámení s levádou. Nenáročná procházka údolím Ribeira da Janela, nejdelší řeky ostrova s výhledy na okolní terasovitá políčka. Zpestřením trasy je průchod tunelem.

3

Pobřežní trek do Porto da Cruz. Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco. Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz. Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme degustací rumu, výborným obědem (vyhlášená je zde chobotnice). Pokud by jste si na trek netroufali, náš autobus vás zaveze přímo do Porta da Cruz a naskytne se vám více času na koupání. ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 11 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: 150 metrů při výstupu, zanedbatelné při sestupu

4

Dnes nás čeká projížďka jeepy do opuštěných, jiným dopravním prostředkem nedosažitelných, částí ostrova.  Den plný překvapení, během kterého nahlédneme do života Madeiřanů, na jejich políčka a na opuštěná místa západní části ostrova. Průvodcem nám bude Julek mluvící česko-polsky. 

5

Turistika na náhorní plošině Paul da Serra – Lombo Do Mouro. Ráno vyrazíme na útesy tyčící se nad jižním pobřežím ostrova, pod kterými uvidíme tzv. "faju", plošinu s obdělávanými políčky místních zemědělců.  Poté se přesuneme na náhorní plošinu Paul da Serra, kde nás čeká vyhlídková túra plná zeleně, konvalinek stromovitých, a výhledy na jižní i severní pobřeží. Těšte se na cestu podél levády, průchod několika tunely (nejdelší cca 20 minut), mnoho vodopádů, kontrasty přírody… Tato trasa je naprosto neznámá, takže zde pravděpodobně nepotkáme žádné turisty. ČAS: cca 5–6 hodin / DÉLKA: 15 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: minimální

6

Východ slunce na Pico Arreiro (1 818 metrů) a přechod na nejvyšší horu ostrova – Pico Ruivo (1 862 metrů) Při východu slunce vyrazíme na přechod hřebenovky, po cca 2,5 hodinách chůze nahoru a dolů dojdeme k chatě pod nejvyšším vrcholem a odkud je to nahoru už jen 20 minut. Nebudeme se vracet stejnou cestou zpět, ale sestoupíme 45minutovou pohodovou procházkou na sever, kde nás bude čekat autobus. V Santaně, známé svými domečky s doškovými střechami, si dáme skvělý oběd a poté zamíříme do vnitrozemí. V Ribeira Frio se projdeme vavřínovým lesem a navštívíme sádky pstruhů. Na závěr nás čeká oblast Monte s kostelem, kde je pohřben poslední český král Karel I.. Zájemci mohou okusit sjezd na proutěných saních (15 EUR/osoba). ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 8 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: střídavé nahoru a dolů

7

Trek Boca da Corrida - Pico Grande - Curral das Freiras. V případě hezkého počasí je toto jeden z nejkrásnějších horských treků, ze kterého můžete vidět téměř celý ostrov. A to během dvouhodinového mírného stoupání a následného 2hodinového klesání do Údolí jeptišek (800 metrů převýšení). Silní jedinci si mohou trek prodloužit o prudký výstup na horu Pico Grande – 1 657 metrů (prodloužení o 1,5 hodiny). Poté zrelaxujeme v Údolí jeptišek. Sestup dolů bude náročný na kolena. Cestou zpět nebude chybět zastávka v rybářské osadě Camara de Lobos.

8

Odlet zpět do ČR.

Není v ceně:

vstupné na místě

cestovní pojištění

případné přesuny veřejnou dopravou

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Strava:

snídaně - snídaně

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz

rnc-14206A-TGID-1-1

Parametry

Délka
týden
Měsíc
2019-září
2019-říjen
2020-duben
2020-květen
Země
Portugalsko
Pořadatel
Radynacestu, s.r.o.
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po horách
Chodit...po městě a tržištích
Jezdit ....v autě s dobrodružstvým
Koupat se...v jezeře
Ochutnávat...karibské rumy
Ochutnávat...místní kuchyni
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat hory a velehory
Vidět a poznávat...hory
Vidět a poznávat...jezera a vodopády
Vidět a poznávat...lesy a džungle
Vidět a poznávat...města