• Nové

Kanárské ostrovy - Lanzarote

17 800,00 Kč
Vyplujete-li s s větrem v zádech od západního pobřeží Afriky, zanedlouho se před přídí vynoří silueta ostrova, jenž svůj vulkanický původ od prvního pohledu nezapře. Divoká krajina tvořená sopečnými kužely, lávovými poli, vinicemi, palmovými háji a políčky hraje všemi barevnými tóny. Kontrast je absolutní. Červené, černé a okrové odstíny sopečných hornin přechází v tyrkysovou hloubku oceánu jen skrze úzký proužek pláží z toho nejjemnějšího saharského písku. Ostrov je zemí zaslíbenou vyznavačům cyklistiky, pěších túr i těm, jenž v poklidu nepříliš náročných výletů dovedou vychutnat bohatou historii, skvělou kuchyni, lahodná vína a v neposlední řadě luxusní koupání v Atlantiku. Windsurfing, potápění, kiteboarding či jízda na vlnách jsou už jen třešničkou na dortu pro zasvěcené. A propos – na hordy plážovníků obvyklé ve Středomoří rovnou zapomeňte a vychutnejte si dokonalou romantiku opuštěných pláží. Ubytujeme se v příjemném apartmánu, odkud budeme vyrážet na jednotlivé výlety. Zájezd je možné prodloužit o další týden či po domluvě využít individuálních termínů po celý rok. Zavítejte s námi na ostrov, který svou krásou upoutal i mnohé filmaře!
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
18.03.20 - 25.03.20 7 17 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-středa
+
21.10.20 - 28.10.20 7 17 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-středa
Počet

Program:

1. Přílet na Lanzarote, ubytování a uvítací večerní posezení u sklenky dobrého lanzarotského vína. 2. Vydáme se na trek geologicky nejstarší krajinou – sopečným útvarem Ajaches (↔ 11,80 km,  ↑ 586 m, ↓ 586 m). Již 14 milionů let zde intenzivní eroze obrušuje pusté sopečné vrcholky a modeluje hluboká údolí. Odpoledne poznáme historické monumenty Teguise, které bylo až roku 1847 hlavním městem ostrova. 3. Mystická krajina vulkánů NP TIMANFAYA je jedním z hlavních lákadel ostrova (↔ 5 km, ↑ 284 m, ↓ 284 m). Vystoupáme na jeden z nejdokonalejších kráterů Kanárských ostrovů – Caldera Blanca. Odpoledne návštěva činných solisek Salinas del Janubio a vulkánu EL GOLFO s jedinečným smaragdovým jezírkem. 4. Poznáme vinařskou oblast La Geria, produkt lidského důvtipu a snahy přežít v kraji zničeném rozsáhlou sopečnou činností v 18. století. Jedinečnost celku oceníme z vrcholu sopky Guardilama (604 m). (↔ 8, ↑ 436 m, ↓ 436 m). Trek zakončíme ochutnávkou vína s výkladem. Odpoledne zavítáme na surfařskou pláž Famara, kde si trochu toho surfu taky můžeme vyzkoušet. Anebo si alespoň pohrát ve vlnách. 5. Vypravíme se na nejvyšší bod ostrova, Peñas de Chache (671 m). Trek začíná i končí v zeleném Údolí tisíců palem – městečku HARÍA. Navštívíme také jeskyni Cueva de los Verdes, která je součástí jednoho z největších sopečných tunelů na světě. Koupání bude tentokrát v přírodních bazénech s bílým pískem na severu ostrova (↔ 10.50 km,  ↑ 456m, ↓ 456 m). 6. Z vesničky Ye vystoupíme na vrchol sopky Monte Corona (609 m) s ukázkovým kráterem. Za pěkného počasí se nám otevře nádherný výhled na ostrov Graciosa i na další ostrůvky mořské rezervace Archipielago Chinijo. Poté navštívíme jednu z divokých pláží severní části ostrova. (↔ 8,5 km,  ↑ 307 m, ↓ 307 m). 7. Lodí vyplujeme na ostrůvek La Graciosa, nejmenší z obydlených Kanárských ostrovů, Projdeme se po krásném pobřeží a před návratem zpět zajdeme do některé z výborných restaurací rybářské vesničky Caleta de Sebo. (↔ 5,5 km,  ↑ 105 m, ↓ 105 m). 8.  Závěrečná návštěva domu geniálního výtvarníka a architekta Césara Manrique, který se zasloužil o to, že Lanzarote neztratilo svou jedinečnou tvář. Dle časových možností i poslední koupání a pak už jen rozloučení se sopkami cestou na letiště.

Není v ceně:

letenku v ceně od cca 9.500 Kč včetně tax z Prahy a Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností)

Strava:

Bez stravy

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Lanzarote

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@ca-aktivni-dovolena.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

Kud-220857-1

Parametry

Délka
týden
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-březen
2020-duben
2020-listopad
2020-říjen
Země
Španělsko
Aktivita
Chodit...na výlety, treky a expedice
Chodit...po městě a tržištích
Koupat se...v oceánu
Ochutnávat...víno
Plout...na člunu nebo lodi
Povalovat se...na pláži
Pozorovat divokou přírodu
Pozorovat sopky
Vidět a poznávat...jeskyně
Vidět a poznávat...města